Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Do Chojnowa powraca kino!

Autor Kasia_
Data utworzenia: 12 listopad 2015, 22:57 Wszystkich komentarzy: 6


Do Chojnowa powraca kino!

Już w najbliższą sobotę, 14 listopada, nastąpi to, na co większość mieszkańców naszego miasta czeka już od lat. Do budynku Domu Kultury powróci kino! I to nie byle jakie - trudno je porównywać z tym, z jakim do czynienia mieliśmy w poprzednim wieku.

Jak informuje portal chojnowskiego kina, nowy przybytek w naszym mieście – nowoczesny i cyfrowy, będzie dodatkowo wyposażony w laserowy projektor, który umożliwi nam oglądanie filmów w formacie 3D. Do tej pory nie została ustalona jednak nazwa kina. W tej kwestii Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zwrócił się do mieszkańców naszego miasta. Propozycje na nazwę można zgłaszać m.in. w sekretariacie i recepcji chojnowskiego MOKSiRu, lub też drogą elektroniczną, pod adresem mdk_chojnow@wp.pl.

Ceny w chojnowskim kinie będą bardzo przystępne. Bilet normalny kupimy za 14 zł, zaś ulgowy za 11 zł. Jednorazowa opłata za okulary 3D wynosić będzie 5 zł. Okulary są wielokrotnego użytku, więc nie trzeba na każdy seans kupować nowych.

A co będzie grane podczas pierwszych projekcji? Filmy, które w zeszłym miesiącu miały swoje premiery, a mianowicie: Hotel Transylwania 2, Ugotowany i Everest.

Poniżej znajdziecie krótkie rekomendacje wymienionych produkcji:

Everest (dramat, thriller, przygodowy)

To film w reżyserii Baltasara Kormakura. W rolach głównych zobaczymy takie gwiazdy kina, jak m.in. Janson Clarke, Josh Brolin, John Hawkes, Robin Wright, Emily Watson czy Keira Knightley. Prezentowana historia oparta jest na faktach. Opowiada wydarzenia, które miały miejsce w maju 1996 roku, kiedy to odbyła się jedna z najtragiczniejszych w skutkach wypraw na Mount Everest. To film, który od pierwszej do ostatniej minuty trzyma widza w pełnym napięciu. Jest opowieścią o przekraczaniu własnych granic wytrzymałości fizycznej i psychicznej.

Ugotowany (komedia)

Godny uwagi i długo oczekiwany film w reżyserii Johna Wellsa. Fabuła jest nieskomplikowana i przewidywalna, brak jest także zaskakujących zwrotów akcji. Film opowiada historię utalentowanego kucharza, który, wychodząc z nałogu, stara się zdobyć 3. gwiazdkę Michelina. Gromadzi utalentowaną załogę i uparcie dąży do celu. W głównej roli zobaczymy Bradleya Coopera. Jak już wspomnieliśmy, po tej produkcji nie należy spodziewać wciągającej i zaskakującej fabuły. Trzeba jednak docenić mistrzowską grę aktorską, wspaniałą muzykę i doskonałe kadry. Jedno, czego jesteśmy pewni, to to, że na ten film nie można iść głodnym.

Hotel Transylwania 2 (komedia, familijny, animowany)

To propozycja głównie dla najmłodszych widzów, ale również świetne kino familijne. Animacja to już druga część serii o Pace Draca. Na ekranie tradycyjnie zobaczymy mnóstwo przedziwnych, ale sympatycznych stworów. W tej części dużą rolę odegrają wampiry. Nie zabraknie dobrego humoru, efektownych kreacji bohaterów oraz doskonałej zabawy.

O aktualnym repertuarze chojnowskiego kina będziemy na bieżąco informować na łamach naszego portalu.


Komentarze

Kiedyś to kono nazywało się o ile pamiętam: "Kino Polonia"
I w sumie bym pozostał przy tej nazwie bo ma w pewnym sensie wartość historyczną.
Kino w końcu przetrwało...
zgłoś komentarz
"Okulary są wielokrotnego użytku, więc nie trzeba na każdy seans kupować nowych" - Pani Kasiu, nie wiem czy dobrze rozumiem, płacąc 5 zł otrzymujemy je na własność? Czy tyle płacimy na wypożyczenie, jak w każdym normalnym kinie?
zgłoś komentarz
To w każydm kinie tak sie sprzedaje okulary 3D w tych granicach 5zł...
Zastanawiam się czy zarząd kina ma jakiś realny plan jak sprawić zeby to kino było rentowne. Np w legnicy kino Piast prowadziło statystyki i w dzień tygodnia w którym najmniej uczęszczają ludzie wprowadzili tansze bilety i tak mamy tam "tanie środy". A ja bym wprowadizł jeszcze tzw dekadówki na 10 seansów , rodzinne bilety -2+1, 2+2, 2+3, zbiorowe, dla szkół, zakładów pracy i organizacji społecznych. Acha i wzbogaciłbym repertuar o prezentację przed emisja każdego filmu odcinków Polskiej Kroniky Filmowej. Z youtuba mozna puszczać stare jeszcze z czasów PRL numery to będzie trochę śmiechu dla młodych i nostalgicznej łezki dla starszych ;)
zgłoś komentarz
Co do nazwy to proponuję ze swojej strony nazwę : "KINO FENIX " bo fenix to symbol odrodzenia się do życia, albo nazwę : " KINO BIELIK" Oba ptaki to orły .a więc prawie jak godło, ;). Lokalni nasi artyści moga narysowac jakiś ładny symbol wizytówkę i będzie OK ;).
zgłoś komentarz
"Okulary są wielokrotnego użytku, więc nie trzeba na każdy seans kupować nowych" - Pani Kasiu, nie wiem czy dobrze rozumiem, płacąc 5 zł otrzymujemy je na własność? Czy tyle płacimy na wypożyczenie, jak w każdym normalnym kinie?
Okulary otrzymujemy na własność. Można je przynosić na kolejne seanse.
zgłoś komentarz
For the person asking for sites about excellent money tips, office of management & finance tips payment unit, finance tips 2019, good financial tips, excellent finance recommendations, I highly recommend this simple financial tips page or for worthwhile financial ideas, simple money words of advice, finance tips blogs, finance tips images, excellent money ideas, try this excellent money recommendations profile.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.