Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Gorąca dyskusja na sesji - proponowana uchwała została wycofana ( Video)

Autor admin
Data utworzenia: 25 wrzesień 2015, 20:10 Wszystkich komentarzy: 18


Gorąca dyskusja na sesji - proponowana uchwała została wycofana ( Video)

Za nami wrześniowa sesja Rady Miejskiej Chojnowa - z pewnością możemy określić ją mianem wyjątkowej, rzadko bowiem zdarza się, że na widowni - świecącej zazwyczaj pustkami - brakuje miejsc. Na wczorajszej sesji pojawiła się ponad 30-osobowa reprezentacja Gminy Chojnów - przedstawiciele władz, radni oraz mieszkańcy, przyszli wspólnie zaprotestować przeciwko uchwale wniesionej przez burmistrza, dotyczącej zmian granic administracyjnych Chojnowa.

Protestujący przynieśli ze sobą transparenty, jeden z nich "Nie oddamy gminy!" doskonale przedstawiał nastroje gości. Głos w tej sprawie jako pierwszy zabrał burmistrz Jan Serkies. Zwrócił on uwagę na fakt,że uchwała powstała na wniosek mieszkańców Kolonii Biała oraz Piotrowic - Temat jest związany z wystąpieniem mieszkańców. Demokracja ma to do siebie,że trzeba ją szanować. Przypomniał również historię podziału miasta i gminy, która przebiegła zgodnie z granicami wytyczonymi jeszcze w latach 70., przez co doszło do tak absurdalnych sytuacji, jak ta z przebiegiem granicy przez środek hali produkcyjnej Dolzametu. Sytuacja ta jest aktualnie bardzo nie na rękę inwestorom - Jest inwestor, który chce kupić tę firmę, chce zainwestować bardzo duże pieniądze. Jest telefon, prosi o spotkanie, ale musi się spotykać z dwoma samorządami, bo nie może rozmawiać z jednym - stwierdził burmistrz.

Jako drugi głos zabrał wójt Andrzej Pyrz. W pierwszych słowach odniósł się do wniosku mieszkańców Białej - Mieszkańcy Białej to jest kilka domów, a w projekcie uchwały jest 91 ha. Większość tych ziem to są tereny w naszym planie zagospodarowania przestrzennego ujęte jako tereny inwestycyjne. Wójt w mocnych słowach zarzucał, że miastu nie chodzi o to, by poprawić warunki życia mieszkańcom, tylko o przejęcie terenów inwestycyjnych. Poruszył także temat oczyszczalni ścieków, zwracając uwagę na brak uzasadnienia na dodanie tej konkretnej zmiany do uchwały, popartej głosami mieszkańców - Kto z mieszkańców Goliszowa złożył wniosek, by oczyszczalnia ścieków znalazła się w graniach miasta? - pytał retorycznie Andrzej Pyrz - tak to było w przeszłości zaplanowane, ona była budowana w Goliszowie, miasto wiedziało, że buduje ją w Goliszowie.

Bierny nie pozostał również przewodniczący Rady Gminy - Bogdan Styrkowiec. Nazwał konflikt pomiędzy miastem i gminą mianem wojny, na której stracą wszyscy. Wydaje się, że kluczową rolę w całej sprawie odegrał radca prawny, prof. dr hab Łukasz Błaszczak. Stwierdził on, iż uchwała godzi w konstytucyjną samorządność gmin, a wnioski są zbyt błahe, by dokonać zmiany granic. Zwrócił uwagę na sam tytuł aktu, który dotyczył zmiany granic Chojnowa; sama uchwała regulowała natomiast tylko kwestię konsultacji w tej sprawie. Wypowiedź ta spotkała się z reakcją Przewodniczącego Rady Miejskiej, Jana Skowrońskiego, który złożył wniosek o zmianę tytułu uchwały (zmiana granic została przekształcona na przeprowadzenie konsultacji w sprawie zmiany granic). Propozycja ta została poparta przez radnych. Nie usatysfakcjonowało to jednak przedstawicieli gminy wiejskiej.

Burzliwą dyskusję zakończył burmistrz, zgłaszając propozycję wycofania punktu dotyczącego głosowania nad tą uchwałą z porządku obrad. Radni poparli wniosek burmistrza - tym samym konflikt został na tą chwilę zażegnany i przedstawiciele gminy opuścili salę obrad.

Trudno jednak spodziewać się, że sprawa na tym się zakończy. Absurdalny podział administracyjny, który dzieli Dolzamet pomiędzy obydwie gminy pozostaje; pozostają również oczekiwania mieszkańców Kolonii Biała i "osiedlowej" części Piotrowic, a także zdecydowany sprzeciw bojowo nastawionych przedstawicieli gminy.Komentarze

Jasiu Serkies kręci,chciał wykiwać gminę.
zgłoś komentarz
Jasiu jest cieńki w debacie,słaby Pyrz go zagiął.Ale jest najmądrzejszy z naszych radnych,którzy bezmyślnie wykonują jego polecenia.
zgłoś komentarz
poziom radnych i serkiesa oraz ich zachowanie to najniższe z naniższych dno . banda głupków która zbłaźniła się w oczach całej gminy , nie tylko miasta . błazny nic wiecej . żadne ani słowa nie wyksztusiło tylkopodnosiło rekę do głosowania
zgłoś komentarz
Pyrz rozwalił serkiesa w jednym zdaniu : Prawda podstawą w wychowaniu - niestety mitoman serkies nie pojmuje o co w tym zdaniu chodzi . co więcej człowiek ten zaprzecza sam sobie w jednym zdaniu a zdań tych w jego wypowiedzi jest wiele .

Z tego można wyciągnąć jeden wniosek bardzo trafny , środki pod wpływem jakich był na sesji działają na opanowanie ciała - ale zaburzają umysł .
zgłoś komentarz
i swoją drogą po raz kolejny kompromitacja urzedu , serkiesa mitomana oraz radnych , o pani mecenas nie wspomne . nawet nie potrafią dobrze nazwać tego co robią - tytuł uchwały . trzeba być na prawde pustakiem . kluczową sprawą jest wypowiedz mecenasa z gminy który nadmienił o procedurze która w tym przypadku ewidentnie została pominięta co dyskwalifikuje całość poczynionych prac.
A teraz pytanie z innej beczki do 15 baranów z rady :
po jaki h.j zajmujecie się tym tematem na konisjach i jak widać straciliście czas za który mieszkańcy wam płacą zamiast w tym czasie załatwić współpracę z Ferum dla młodzieży uczęszczającej do zespołu szkół ? radny kowalczyk słuchamy he he
zgłoś komentarz
radny nauczyciel kopacki co załatwiliście dla młodzieży ? radny nauczyciel cieśla ? co załatwiliście dla młodzieży ? rajd rowerowy do niczego im sie nie przyda , radna bona szamba co załatwiłaś dla młodzieży ? zmarnowałaś czas na komisjach , radny nauczyciel kowalczyk - praktyki w zakrystii he he słabo . radny nauczyciel matuszewski - wróc , jaki nauczyciel bez szkoły nie można być nauczycielem jak się po 3 razy zaczyna studia i nigdy nie kończy I semestru , wiec tu nie pytamy bo nie ma kogo , wiec pytam was radni nauczyciele co zrobiliście dla młodzieży aby miała perspektywy pracy po szkole ? nic ?
zgłoś komentarz
serkies mówi ze nie wyciągają ręki po cudze a ta ręka za którą złapano to nie ich ;-) kłamie w żywe oczy
zgłoś komentarz
Nie wiem dlaczego burmistrz tak sie boi zadrzeć z wujtem... Racja jest po jego stronie. Nie może jakis filip z konopi pod nazwiskiem Pyrz --jednokadencyjny wujt niszczyć przyszłość zarówno gminy wiejskiej , jak i gminy miejskiej Chojnów... Co jest k..wa niby jego ziemią?? Chyba to co sobie kupił albo nakradł... Dlaczego miasto dopłaca do gminy wiejskiej, udostęniając szkoły, przedszkola, oczyszczalnię, kosztem mieskzańców miasta ktozy płącą podatki? Miasto powinno wystąpić do własciwego minstra z wnioskiem o przyłaczenie terenów do miasta, bo innaczej to miasto straci szansę na rozwój i przy okazji okoliczne wsie które przecież dzięki właczeniu do miasta mogą pozyskać środki finansowe na rozwój, które gmina wiejska nie ma najmniejszych szans zdobyć. Zielona góra przyłacza takie duże terytoria do granic miasta i wszyscy skorzystali.
zgłoś komentarz
Janek to mistrz manipulacji.Z Putinem to Pyrz ma rację.Kto Janka zna ,ten wie,że dla utrzymania władzy zrobi l....każdemu.Biskupowi,lewicy,nieważne komu,ale ważne by coś ugrać.Inni się nie liczą tylko Janek jeszcze raz Janek i jego egoizm.
zgłoś komentarz
Jak dla wójta ponad 20 domów to jest kilka to chyba trzeba wrócić do podstawówki.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.