Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Sprawcy rozboju zatrzymani

Autor admin
Data utworzenia: 17 czerwiec 2011, 14:28 Wszystkich komentarzy: 0


Sprawcy rozboju zatrzymaniW nocy z 16 na 17.06.2011 roku przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Kilińskiego Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 19-letniego mieszkańca Chojnowa, który, wspólnie i w porozumieniu z nieustalonym mężczyzną, rozpylając gaz łzawiący w okolice twarzy, doprowadzili do stanu bezbronności dwóch młodych mężczyzn, następnie sprawcy przewrócili jednego z nich na ziemię po czym zadawali ofierze uderzenia metalowym łańcuchem po całym ciele. Przestępcy po doprowadzeniu poszkodowanego do stanu bezbronności skradli mu telefon komórkowy marki Samsung Monte i pieniądze w kwocie 25 złotych, powodując łączne straty w wysokości 325 złotych na jego szkodę. Mężczyzna ten doznał urazów w postaci stłuczenia rąk, ran ciętych rąk, tułowia i głowy, korzystał z pierwszej pomocy medycznej, na własną prośbę odmówił hospitalizacji. Natomiast drugi z pokrzywdzonych, doznał ogólnych urazów twarzy, po udzieleniu mu pierwszej pomocy medycznej mężczyzna został zwolniony.

Ponadto, w tym samym miejscu i czasie, dwóch wyżej wymienionych sprawców dokonało wymuszenia rozbójniczego na 16. letnim mieszkańcu Chojnowa. Sprawcy, grożąc małoletniemu pozbawieniem zdrowia oraz uszkodzeniem skutera marki Romet, doprowadzili go do stanu bezbronności, po czym skradli kluczyki od wyżej wymienionego pojazdu czym spowodowali straty w wysokości 520 złotych.

W toku podjętych czynności w dniu 17.06.2011 roku funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie ustalili dane personalne, następnie dokonali zatrzymania drugiego ze sprawców niniejszego czynu, okazał się nim 20. letni mieszkaniec Chojnowa.

Zatrzymanych przestępców umieszczono w policyjnym areszcie, za popełnienie przedmiotowego przestępstwa, grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 do lat 12.asp. Tomasz Jagielski
Komisariat Policji w Chojnowie

  

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.