Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Finał Szkolnego Przeglądu Teatrzyków Korczakowskich

Autor admin
Data utworzenia: 23 listopad 2011, 11:13 Wszystkich komentarzy: 0


Finał Szkolnego Przeglądu Teatrzyków Korczakowskich

22 listopada 2011 r. w sali widowiskowej MOKSiR-u odbył się Szkolny Przegląd Teatrzyków Korczakowskich. Była to już szósta edycja tej imprezy. Według obserwujących – z każdym rokiem poziom jest coraz wyższy.

Tydzień temu informowaliśmy naszych czytelników o wynikach szkolnych kwalifikacji do finału Szkolnego Przeglądu Teatrzyków Korczakowskich dolnośląskich szkół. Dowiedzieć się można było wtedy, że Szkołę Podstawową nr 4 w Chojnowie reprezentować będzie klasa IIb w kategorii klas I-III i klasa Vb wśród klas IV-VI. We wtorkowy poranek mogliśmy zobaczyć jak reprezentanci naszego miasta poradzą sobie w rywalizacji z innymi korczakowskimi szkołami z Dolnego Śląska.

Około godziny 10:00 na scenie w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji pojawili się konferansjerzy, którzy po krótkim wprowadzeniu zaprosili widzów do oglądania występów przybyłych szkół.


Jako pierwszy zaprezentował się zespół teatralny „Żywioły Ślężańskie” złożony z uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Sobótki prezentując „Królestwo Wiercidryli”. Kolejny występ to etiuda taneczna „Bukiet kwiatów” w wykonaniu Szkoły Podstawowej w Brochocinie. Jako ostatni w kategorii klas I-III wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie z występem pt. „Zabawa w śpiącą królewnę”. Każdy z występów był nagradzany gromkimi brawami, publiczność bawiła się wspaniale!

Po występach klas I-III uczniowie szkół udali się na 15-minutową przerwę. W kawiarence MOKSiR-u czekał na nich poczęstunek i ciepłe napoje.


Po uzupełnieniu sił i ogrzaniu się ciepłą herbatą przyszła kolej na występy klas IV-VI. W tej kategorii czekały nas cztery przedstawienia. Pierwsza na scenie pojawiła się Szkoła Podstawowa nr 5 z Jawora. Grupa teatralna „Oksymoron” z tego miasta zaprezentowała się publiczności z przedstawieniem „Za ósmą górą”. Drudzy w kolejce byli uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii ze Zgorzelca z krótkim, lecz treściwym występem „O Juleczku, który ssał palca”. W następnej kolejności mogliśmy zobaczyć nieco starszych reprezentantów oglądanej wcześniej grupy teatralnej „Żywioły Ślężańskie” reprezentującej Szkołę Podstawową nr 1 z Sobótki. Pokazali oni przedstawienie zatytułowane „Na strychu”. Występy w tym dniu zamknęła Szkoła Podstawowa nr 4 z naszego miasta. Klasa Vb wystąpiła z atrakcyjnym wizualnie i niosącym wiele treści przedstawieniem „Inny?”.


Po występach klas IV-VI po raz kolejny musieliśmy przeczekać 15-minutową przerwę, tym razem poświęconą jurorom – w tym czasie mieli oni podjąć decyzję o zwycięzcy tegorocznych Szkolnych Przeglądów Teatrzyków Korczakowskich.
Po wspomnianych 15-minutach na scenie pojawiła się pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie – Elżbieta Borysewicz. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi-jurorami ogłosiła wyniki. Oto one:

W kategorii klas I-III:

Złota Maska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie

Srebrna Maska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sobótce

Brązowa Maska – Szkoła Podstawowa w Brochocinie

W kategorii klas IV-VI:

Złota Maska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie

Srebrna Maska – Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze

Brązowa Maska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sobótce

Wyróżnienie – Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii ze Zgorzelca

Dodatkowo za grę aktorską wyróżnieni zostali uczniowie Szkoły z Jawora grający Kmiecia i Bajarza. Gratulujemy!

Jurorzy decydując o kolejności miejsc zwracali uwagę na takie aspekty występu jak dobór repertuaru, gra aktorska, kostiumy, charakteryzacja, ogólny wyraz artystyczny.


Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że reprezentanci naszego miasta wygrali. I to w obu kategoriach wiekowych! Jednocześnie zapewniamy, że były to zwycięstwa odniesione zasłużenie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie wykazali się ogromnymi umiejętnościami aktorskimi, a przygotowane przez nich przedstawienia stały na bardzo wysokim poziomie artystycznym pod każdym względem.Do zobaczenia - miejmy nadzieję - za rok!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.