Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Urodziny Kubusia Puchatka

Autor admin
Data utworzenia: 10 listopad 2011, 09:48 Wszystkich komentarzy: 1


Urodziny Kubusia Puchatka

„Dawno temu w pewnej angielskiej rodzinie na świat przyszedł chłopczyk o imieniu Krzyś. Na pierwsze urodziny Krzyś otrzymał od mamy pluszowego misia. Tata chłopca cały czas obserwował zabawę syna z pluszowym misiem i wpadł na pomysł, aby o tym napisać książkę”.

Tymi słowami zgromadzone w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie dzieci wraz z rodzicami rozpoczęły urodziny Kubusia Puchatka. By świętować urodziny ulubieńca najmłodszych Panie Bibliotekarki przywdziały stroje klaunów, a sala w której odbywały się zabawy przedstawiała bohaterów „Stumilowego Lasu”. Spotkanie odbyło się 9 listopada 2011 roku w samo południe.

Zabawa tradycyjnie rozpoczęła się od zaśpiewania piosenki „Wszyscy pięknie się witamy” i huśtania dzieci w do tego przygotowanej kolorowej chuście. Uśmiechów na twarzach u dzieci nie było końca, wszyscy wspaniale się bawili.

Po zapoznaniu się i powitaniu wszyscy wysłuchali słów książki „O skakaniu i dreptaniu” odczytanej przez Panie Bibliotekarki-Klauny. Następnie dzieci próbowały naśladować bohaterów książki przez wykonanie podobnych do nich czynności, np. rzucały liście do góry by później po nich skakać jak Tygrysek i Maleństwo. Po zabawach ruchowych przyszła kolej na pracę plastyczną – wspólne klejenie jesiennych liści na dużym bloku papieru. Dzieci wraz z rodzicami starannie wykonywali powierzone zadanie tworząc wspólne dzieło. Dodatkowo każde z dzieci musiało przygotować laurkę, która miała być prezentem dla solenizanta. W plastycznych trudach pomogli dzieciom rodzice.


Po zmaganiach plastycznych przyszła kolej na zabawy ruchowe – „Puchatkowe brykanie”, „Skoki kangurka po sali”, zabawy taneczne z posiadanymi maskotkami i naśladowanie zachowań bohaterów z książki.

Aby zmusić dzieci do wysiłku intelektualnego prowadzące imprezę Panie Bibliotekarki zadawały pytania dotyczące książki o Kubusiu Puchatku. Pytały m.in. o mieszkańców „Stumilowego Lasu” – dzieci bez problemu udzielały im odpowiedzi. Widać było, że Kubuś Puchatek i jego przyjaciele są im bliscy.


Po trudach intelektualnych i fizycznych przyszła pora na przyjemności. Na stołach pojawiły się smakołyki oraz ogromny tort. W końcu były to urodziny!

Po zjedzeniu tortu dzieci uczestniczyły jeszcze w sprawnie prowadzonych zabawach gimnastycznych i ruchowych.


Jesteśmy zachwyceni poziomem prowadzonych zabaw i przygotowanych rozrywek. Poprzez zabawę dzieci ćwiczą umysł jak i zdolności ruchowe. Wszystkie czynności dają uczestniczącym mnóstwo radości i powodują uśmiech na twarzy. Dodatkowo pozwalają najmłodszym przebywać wśród rówieśników, integrować się. Pomysł stworzenia spotkań dla maluchów jest strzałem w dziesiątkę!


A na koniec mały test dla czytelników Portalu. Odpowiedzi na pytania prosimy pisać w komentarzach pod artykułem.

  1. Kto mieszka w stumilowym lasie?
  2. Szary i smutny z jasnoróżową kokardką na ogonku?
  3. Jest wiernym przyjacielem, często mianuje się przywódcą grupy, dobry organizator, wybucha, gdy bryknie na niego Tygrys?
  4. Najmłodszy mieszkaniec Stumilowego Lasu, mieszka w torbie swojej mamy?
  5. Jest małym, łagodnym i bojaźliwym zwierzakiem?
  6. Skaczący, fikający i brykający mieszkaniec Stumilowego Lasu?
Zapraszamy do zabawy!


źródło grafiki z Kubusiem: kotek.pl

Komentarze

Gratulacje dla opiekunów za tak mocne zaangażowanie. Gdyby nie różnice we wzroście to ciężko byłoby odróżnić kto jest opiekunem a kto uczestnikiem. Z pewnością ma to wpływ na oswojenie dzieci z Biblioteką oraz zachęcenie do czytania książek.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.