Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Podsumowanie rozgrywek młodzieżowych w chojnowiance

Autor Maciek
Data utworzenia: 09 listopad 2011, 16:00 Wszystkich komentarzy: 5


Podsumowanie rozgrywek młodzieżowych w chojnowiance

Chojnowianka szkoli dzieci i młodzież w następujących kategoriach: grupy- przedszkolna, skrzat, żak, orlik, młodzik, trampkarz, junior starszy. Pierwsze cztery grupy powstały we wrześniu tego roku, wiec nie miały jeszcze sposobności brać udziału w większych imprezach sportowych. Wiemy natomiast, że są to liczne grupy, które trenują systematycznie 2 razy w tygodniu. Przyjrzyjmy się zatem tym, którzy trenują juz trochę dłużej, czyli rok, dwa, pięć. Patrząc na wyniki oraz tabele z ostatnich 2 lat, najlepiej naszym zdaniem wypadają młodziki, których trenerem jest pan Piotr Seheniewicz. Drużyna ta w ubiegłym roku na 30 zespołów z okręgów: lubińskiego, legnickiego i głogowskiego zajęła drugą lokatę w końcowej klasyfikacji zostawiając daleko z tyłu takie zespoły jak Chrobry Głogów, Zagłębie Lubin, Miedz Legnica czy Konfeks Legnica, co,zdaniem wielu ,było dużym sukcesem piłki młodzieżowej w ostatnich latach. Podobnie jest i w tym roku, choć zespoły nie są juz tej klasy, to drużyna młodzika jest mistrzem jesieni po rundzie.

Postanowiliśmy więc zapytać u źródła samego trenera, co słychać w zespole, w jakim wieku grają chłopcy oraz czy licznie i sumiennie trenują. Piotr Sehenewicz: „w mojej drużynie trenują dzieci urodzone w 2000 i 2001 oraz kilku chłopaków z 99r. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu na orliku, a w okresie zimowym trenujemy w hali. Chłopcy trenują sumiennie, frekwencja na treningu jest spora, a to niewątpliwie przekłada sie na dobry wynik sportowy. Na treningach pracujemy przede wszystkim nad techniką, kordynacją ruchową, jest trochę gimnastyki i zabawy”.


Naszym zdaniem o tej grupie młodzieżowej możemy pisać w samych superlatywach. Podobnie sytuacja wygląda u trampkarzy, których prowadzi wieloletni, doświadczony i zasłużony trener tego klubu, odznaczony w tym roku medalem za 25 lat pracy przy klubie pan Stefan Stal. W tamtym roku jego podopieczni zajęli pierwsze miejsce w lidze terenowej, a w tym roku po rundzie jesiennej uplasowali sie na 2 miejscu przegrywając tylko raz z Iskrą Kochlice. Trener Stal w rozmowie z nami przyznał, że ma dobrych i sumiennie trenujących chłopaków. Na pytanie, co jest powodem tego, ze tak długo pracuje w jednym klubie na rzecz młodzieży, odpowiada krotko: „pasja i miłość do futbolu”.


Niestety, nieco gorzej wygląda sytuacja w drużynie juniora. Zespół zajmuje obecnie 8 lokatę w tabeli na 11 drużyn z dorobkiem 11 pkt. Trenerem zespołu był pan Rafał Kryszczuk, a kierownikiem jest pan Waldemar Michowski. Niepokojący jest fakt, że zespół ten przegrał dwa mecze walkowerem. Reasumując, gołym okiem widać, iż Chojnowianka postawiła mocno na szkolenie młodzieży, o czym świadczą nowo powstałe grupy.

Zapytaliśmy wiec Panią Małgorzatę, dlaczego wybrała taki kierunek: „chciałabym, aby klub rozwijał się w dobrym kierunku, jeśli postawimy na młodzież teraz, później będzie znacznie łatwiej utrzymać klub na przyzwoitym poziomie. Musimy stawiać na młode pokolenie, którego jest nieco mniej niż kiedyś. Dzięki temu, że powstały nowe grupy piłkarskie mamy możliwość już od początku zachęcić dzieci i młodzież do czynnego uprawiania sportu oraz poznania ducha rywalizacji.”
Komentarze

Cieszy fakt, że ktoś chce pracować z młodzieżą i są jakieś wyniki. Widzę, że autor nic nie wspominał o pierwszej drużynie - no może i dobrze bo nie ma o czym. Trzeba stawiać na młodzież!!!Podobnie z bokserami, którzy zmieniają nazwę i odwracają się od miasta, które ma ich w szerokim poważaniu...
zgłoś komentarz
Za to właśnie nienawidzę piłki nożnej. Zero efektów, sami partacze a pieniądze na nich idą. Czy to reprezentacja miasta czy kraju. Inne dyscypliny maja do zaoferowania coś konkretnego lecz nie ma pieniędzy. A dzieciaki niech trenują. Może za parę lat oni będą dobrą inwestycją.
zgłoś komentarz
Racja w Chojnowie też masa kasy idzie na pierwszą druzynę, możnaby to lepiej spożytkować. Mało turniejów dla młodzieży itp. Seniorzy to jakieś nieporozumienie, szkoda gadać.
zgłoś komentarz
Niestety pieniądze idą na popularne sporty. W Chojnowie był/jest duży potencjał jeśli chodziło o piłkę ręczną. Np mieliśmy doskonałe drużyny i osiągnięcia jako młodzicy(np. chłopcy rocznik 86 i dziewczyny praktycznie co drugi rocznik od wielu wielu lat. Kiedyś (w czasach podstawówki i gimnazjum słyszałem od trenerów z Legnicy/Wrocławia że mamy bardzo dobry materiał na zawodników w lekkoatletyce. NIestety znowu się z tym nic nie robiło.. Zamiast inwestować w dyscypliny w których zdobywamy czołowe miejsca pieniądze idą na Chojnowiankę której takich tytułów nie ma i rzadko kiedy zdobywała.
zgłoś komentarz
Swojego czasu Chojnów osiągnął wicemistrzostwo Polski młodziczek w piłce ręcznej, to były czasy. Byłem wtedy mały, ale na zawodach często bywałem:) jako maleńki kibic. Oj działo się wtedy działo... Turnieje krajowe, międzynarodowe, zgrupowania. Byli odpowiedni trenerzy, którzy doprowadzali do znacznych sukcesów. Niestety to minęło bezpowrotnie
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.