Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Już dziś warto zacząć przygotowania samochodu do zimy

Autor admin
Data utworzenia: 14 listopad 2011, 10:25 Wszystkich komentarzy: 0


Już dziś warto zacząć przygotowania samochodu do zimy

Mimo, że do rozpoczęcia zimy jeszcze ponad miesiąc czasu już dziś warto zacząć przygotowania swojego samochodu do tej pory roku. Pozwoli to nam nie tylko zaoszczędzić nerwów związanych z problemami podczas porannego odpalania samochodu podczas mrozu, ale również nierzadko uchroni przed utratą zdrowia czy życia.

Pierwsza i podstawowa rzecz – opony zimowe. Więcej rozwodzić się na ten temat nie trzeba. Aż dziw bierze, że w naszym kraju obowiązek zmiany opon w zależności od pór roku nie jest obowiązkowy. Opon na zimowe nie zmieniają tylko kierowcy bez wyobraźni, nieodpowiedzialni. Weźmy przykład z innych państw takich jak Niemcy – pomyślmy o sobie, naszym zdrowiu, o pasażerach, którzy z nami jadą oraz o ludziach jadących w innych samochodach mijanych na drodze.

Kolejna rzecz – akumulator. Warto sprawdzić jego stan, zadbać o klemy i zaciski. Można również zakupić pokrowiec na akumulator – nie tylko człowiek chce się chronić przed mrozami.smile Jeśli samochód nie jest garażowany, nie jeździmy nim zbyt często warto zadbać o doładowywanie akumulatora – w zimie zdecydowanie szybciej traci pojemność. Nikt przecież nie chce mieć problemu z uruchomieniem pojazdu śpiesząc się rano do pracy.

Warto również sprawdzić temperaturę zamarzania płynu chłodniczego. Służą do tego odpowiednie mierniki.

Każdy kierowca spotkał się kiedyś z zamarzaniem uszczelek drzwi i bagażnika. Warto posmarować je wazeliną techniczną, pozwolito uniknąć problemów z dostaniem się do samochodu. Czynność tę warto powtarzać w miarę regularnie, by nic nas nie zaskoczyło.

Zimą na pewno skorzystamy z wycieraczek i spryskiwaczy. Należy nalać do zbiorniczka zimowy płyn do spryskiwaczy. Jeśli został nam jeszcze letni, można kupić koncentrat, który rozrobimy z pozostałym. Sprawdźmy również stan wycieraczek – zniszczone zrobią nam więcej szkód niż dadzą pożytku.

Wybór skrobaczek, łyżek do lodu, gąbek do szyb i tym podobnych zależy od naszych osobistych preferencji. Na pewno przed zimą warto sprawdzić ich stan i jeśli jest konieczność kupić nowe. Nie są to duże kwoty, a znacząco mogą nam pomóc gdy zaskoczy nas śnieg i mróz.

Gdy nie posiadamy garażu warto również zakupić odmrażacz do zamków i do szyb, mogą okazać się przydatne.

Mam nadzieję, że ta garść rad pozwoli czytelnikom portalu uniknąć przykrych niespodzianek związanych z odpalaniem i korzystaniem z samochodu zimą. Nie odkładajmy momentu przygotowania samochodu do zimy – nigdy nie wiadomo, kiedy śnieg i mróz nas zaskoczy. Data 22 grudnia widnieje tylko w kalendarzu.

Zachęcamy również czytelników Portalu do dzielenia się swoimi doświadczeniami z zimowych bojów samochodowych, każda rada na pewno okaże się pomocna!

Źródło zdjęcia:http://www.namethecar.com


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.