Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Tony elektrośmieci czyli zbiórka w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 25 październik 2011, 09:02 Wszystkich komentarzy: 0


Tony elektrośmieci czyli zbiórka w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie Dnia 18 października w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie miała miejsce zbiórka elektrośmieci pozwalająca wszystkim mieszkańcom Chojnowa i okolic w bezpieczny sposób pozbyć się wszystkich elektrycznych oraz elektronicznych odpadów.

Organizatorem oraz animatorem akcji była Pani Małgorzata Potaczała wraz ze swoją klasą 2B. Jak się okazuje akcje ekologiczne nie są obce tej chojnowskiej szkole. Od wielu lat Gimnazjum nr 2 zajmuje się zbiórką elektrośmieci oraz prowadzi wiele akcji mających na celu kształtowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz innych mieszkańców Chojnowa. Wyróżnić tutaj należy klasę "Orłów", która pod hasłem "Ekorewolucji" z każdym rokiem wnosi w życie nowe pomysły.Klasa 2B, czyli główny organizator akcji, w całości poświęciła się zbiórce elektrośmieci. Plakaty reklamujące oraz nagrody dla uczestników były finansowane z ich pieniędzy klasowych. Postawa godna prawdziwego ekologa - wzbudza podziw i szacunek!

Przekazywanie informacji oraz pomysłów, wpajanie nawyków ekologicznych odbywa się wśród uczniów - starsi uczą młodszych. I przynosi to zauważalne efekty. Uczniowie Gimnazjum nr 2 wygrali wiele konkursów ekologicznych, dzięki czemu otrzymali międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi! Zaowocowało to zaproszeniem nauczycieli do Kopenhagi - najbardziej ekologicznego miasta na świecie. Również uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda duńska szkoła posiadająca Certyfikat Zielonej Flagi. A już niebawem w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie odbędzie się przekazanie Zielonej Flagi uczniom klas pierwszych, podczas ich pasowania.Wspomnieć również należy o 2 nagrodach wywalczonych przez Gimnazjum nr 2 w konkursie Nestle/Winiary - "Jedz smacznie i zdrowo". Pierwsze miejsce dzięki realizacji filmiku promocyjno-rozrywkowego oraz trzecie w kategorii 'plakat'. Dzięki temu szkoła wzbogaciła się o cenne nagrody - tablice interakcyjne oraz rzutniki.

Wracając do zbiórki elektrośmieci - jej organizacja nie byłaby możliwa bez firmy ECOREN, która zajmuje się odbiorem śmieci. Umowa podpisana między firmą, a szkoła - poza sponsoringiem - pozwala również organizować wspólne akcje. Uczniowie w niedalekim czasie mogą spodziewać się wycieczki do ECOREN-u, by organoleptycznie zbadać proces utylizacji śmieci.Wtorkowa zbiórka elektrośmieci odbywała się pod hasłem EKOREWOLUCJA NASZYM BOHATEREM - ZBIÓRKA ELEKTROŚMIECI JEJ PRZYJACIELEM! Odwiedzając teren Gimnazjum nr 2 można było zaobserwować ogromne zainteresowanie akcją - kontenery były pełne różnego rodzaju urządzeń - począwszy od telewizorów, przez komputery, monitory, gramofony, na lodówkach kończąc. O miejscach składu śmieci informowały plakaty ze strzałkami, dodatkowo na parterze szkoły zasiadała wyznaczona delegacja klasowa z chęcią niosąca pomoc . Zaś na pierwszym piętrze szkoły znajdowała się główna "siedziba", gdzie każdy biorący udział w zbiórce mógł odebrać nagrody oraz porozmawiać o ekologicznych aspektach akcji. Tuż po oddaniu elektrośmieci i otrzymaniu nagrody należało zostawić ślad po sobie wpisując się do "Księgi Obrońców Środowiska".


Jesteśmy pełni podziwu dla organizatorów zbiórki elektrośmieci, z całych sił popieramy takie inicjatywy i czekamy na więcej. Jak widać - ciężką pracą polegającą na dążeniu małymi kroczka do celu można osiągnąć wielki sukces!Przypominamy – składować elektrośmieci możemy każdego dnia, nie tylko w dniu akcji. Specjalne kontenery znajdują się na tyłach Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, wjazd od ulicy Reja.

Chcielibyśmy bardzo podziękować Pani Małgorzacie Potaczale oraz Panu Dyrektorowi Andrzejowi Urbanowi za udostępnieniu wielu materiałów oraz udzielenie wyczerpujących informacji na temat ekologicznej działalności szkoły.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.