Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Koncert Renaty Przemyk w Legnicy - relacja

Autor admin
Data utworzenia: 20 październik 2011, 13:10 Wszystkich komentarzy: 0


Koncert Renaty Przemyk w Legnicy - relacja
Zacznę od końca – było magicznie. Renata Przemyk wielką artystką jest, nie tylko pod względem muzycznym, ale również w kwestii kreowania całej otoczki występu, klimatu.

Nie przypuszczałem, że nowocześnie urządzona sala w akademiku PWSZ w Legnicy może przemienić się w tak klimatyczne miejsce. Oświetleniowcy dobrze wykonali swoją pracę – kolorowe światła spotęgowały wrażenia dźwiękowe tworząc barwy współgrające z dźwiękami melancholijnymi jak i nieco żwawszymi idealnie.Koncert planowo rozpoczął się o godzinie 19:00. Publiczność dopisała, wręcz zaskoczyła organizatorów, z racji czego konieczne było dołożenie kolejnych krzesełek – nieuniknione jednak okazało się zajmowanie miejsc stojących – sala była wypchana po brzegi. W trakcie koncertu mogliśmy usłyszeć przekrój przez różne płyty artystki, która poza wokalem posiłkowała się wieloma przeszkadzajkami i instrumentami z różnych stron świata jak np. modlitewnymi dzwonkami tybetańskimi. Młodsza publiczność najgłośniej reagowała na dźwięki znane z najnowszej płyty artystki - „Odjazd” - jednak starsi fani dostali to czego najbardziej chcieli, cierpliwość się opłaciła – pod koniec koncertu artystka razem z publicznością wykonała „Babę”.

Nie obeszło się bez rytualnego zdejmowania kozaków – fani Renaty doskonale znają ten gest i z każdym koncertem go wyczekują. Jednak tym, co najbardziej cenię w takich występach jest atmosfera intymności, kameralny charakter. Przychodzą na nie ludzie, którzy doskonale wiedzą czego mogą oczekiwać, znają artystkę i sposób jej przekazu muzycznego.
Nie zapominajmy, że nie był to koncert solowy Renaty Przemyk, wspomagali ją gitarzyści - Błażej Chochorowski i Maciej Mąka idealnie wpasowali się w charakter koncertu, z wyczuciem grali swoje dźwięki i nie stronili od improwizacji. Nawet początkowe problemy z dźwiękiem nie przeszkodziły publiczności w odbiorze bogatej warstwy muzycznej, którą Akustik Trio zaprezentowało. Profesjonaliści pełną gębą!

Jak każdy koncert Renaty Przemyk tak i ten był smakowitą ucztą muzyczną, pełną melancholii, zadumy, jak i przekazu miłosno-psychologicznego – jak zaznaczyła sama artystka. Właśnie dobry kontakt z publicznością, ciekawe sentencje i „złote myśli” rzucane między utworami zbliżały publiczności wokalistkę, tworząc intymną atmosferę. Z całą pewnością zaliczyć można Renatę Przemyk do grona najważniejszych artystek polskiej sceny muzycznej.
źródło miniatury do artykułu: http://www.renataprzemyk.art.pl/

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.