Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum Arena

„Czwórka” z nową salą i zapleczem sportowym

Autor Maciek
Data utworzenia: 20 sierpień 2014, 08:32 Wszystkich komentarzy: 2


„Czwórka”  z nową salą i zapleczem sportowym
Do końca września zakończony zostanie remont sali sportowej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Inwestycja pochłonie ponad 640 tysięcy złotych z czego 31,16% pokryje województwo dolnośląskie. W ramach prowadzonych prac przeprowadzony zostanie remont części sanitarno szatniowej.

Wyburzone zostaną dotychczasowej ścianki działowe, w ich miejsce pojawią się nowe w nieco innym układzie. Pojawią się nowe posadzki, które mają być mniej śliskie, a zarazem bezpieczniejsze. Ponadto remont przewiduje:

  • zmianę posadzki sali gimnastycznej
  • wymiana stolarki drzwiowej
  • odnowa powłok malarskich
  • montaż sufitów podwieszanych w części sanitarno-szatniowej oraz korytarza
  • montaż wentylatorów dachowych
  • wykonanie wentylacji pomieszczeń szatniowych i sanitarnych poprzez montaż anemostatów ( system ten zapewni 5x większą wymianę powietrza)
  • wyposażenie szatni w ławeczki oraz wieszaki
  • wyposażenie sali w bramki do gry w piłkę ręczną
  • wyposażenie sali w słupki i siatkę oraz stanowisko sędziowskie do siatkówki

Najciekawiej jednak zapowiada się montaż elektrycznie opuszczanych tablic do gry w koszykówkę. Obiekt sportowy zostanie wyposażony również w tablicę wyników.

Dodatkowo projekt zmian w Szkole Podstawowej nr 4 przewiduje powstanie kortu do gry w squash`a o powierzchni 74,96m2.

Na zapleczu socjalnym pojawią się nowe płytki gresowe, natomiast zaplecze szatniowe oraz korytarz zostanie wyposażony w wykładzinę typu linoleum np. Marmoleum. Mała sala gimnastyczna oraz sala do squash`a zostanie wyłożona podłogą typu „deska barlinecka”. Główna sala gimnastyczna po zdjęciu obecnego parkietu wyposażona zostanie w podłogę elastyczną w systemie Pulastic RDT. Tego typu rozwiązanie zastosowano w chojnowskich gimnazjach. Wierzchnia warstwa nowego podłoża zostanie polakierowana na mat oraz będzie miała fakturę „skórki pomarańczy”. Na sam koniec pojawią się linie boisk, które oznaczać będą tylko jedno – koniec pracy związanej z wymianą starego parkietu.

Prace przebiegają zgodnie z planem, a cały remont na pewno zakończy się w przewidzianym terminie. Zatem już od września uczniowie naszej „czwórki” będą mogli korzystać z nowego obiektu sportowego. Miejmy nadzieję, że zmodernizowana sala zmotywuje najmłodszych do ciężkiej pracy i osiągania sukcesów sportowych.Komentarze

Jak to możliwe, że w szkole podstawowej nr 4 są takie remonty a szkoła nr 3 nie ma nawet sali gimnastycznej???
zgłoś komentarz
bo w sp4 dyrektorki sa zakochane w janku.a on im sie rewanzuje.tam tez pracuje prawdziwy wuefista bez papierow.bo janek tak chce.taka wzajemna masturbacja.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.