Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum Arena

IX wyścig MTB o Memoriał Mariana Gołdyna i Zbigniewa Niżyńskiego z udziałem UKK Oriens MTB

Autor Maciek
Data utworzenia: 18 sierpień 2014, 14:52 Wszystkich komentarzy: 0


IX wyścig MTB o Memoriał Mariana Gołdyna i Zbigniewa Niżyńskiego z udziałem UKK Oriens MTB
IX wyścig MTB o Memoriał Mariana Gołdyna i Zbigniewa Niżyńskiego został rozegrany w Olesznej. Impreza ta zaliczana jest do punktacji Challengeu Dolnego Śląska. Zawody sportowe zostały zorganizowane przez Radę Sołecką i Klub Sportowy Ślęża Sobótka.

Mimo nazwy - wyścig MTB - trasa jaka czekała na zawodników w Olesznej była w większości płaska. Jedynie przed metą pojawiło się kilka niewysokich pagórków. Był zatem przede wszystkim asfalt, droga polna i trawa. W pełnym słońcu i na dużej prędkości nasi kolarze rywalizowali o cenne punkty. Na zawodach zameldowały się kluby kolarskie z Polski. W Olesznej, jak co roku, pojawili się utytułowani kolarze z naszego kraju. Siostry Paulina Brzeźna-Bentkowska, olimpijka z Pekinu oraz Monika Brzeźna, aktualna wicemistrzyni Polski i akademicka wicemistrzyni świata zaszczyciły młodych adeptów dwóch kółek swoją obecnością.

Na tej imprezie sportowej nie zabrakło chojnowskiego akcentu w postaci UKK Oriens MTB. Nasz klub wystawił reprezentantów w kilku kategoriach wiekowych. Na dystansie czterech kilometrów, o miano najlepszej, walczyły: Anita Małek oraz Hanna Konarzewska. Chojnowianki zajęły odpowiednio drugą i piątą lokatę.

Na odcinku dwunastu kilometrów przyszło jechać młodzikom wśród których pojawił się Dawid Hołodowski. Tego wyścigu młody kolarz nie zaliczy do udanych, gdyż zajął on odległe 17 miejsce. Wśród juniorek młodszych Nikola Pawlikowska również nie spisała się na miarę swoich możliwości uzyskując ostatecznie 7 lokatę. Z powodów technicznych zgłoszona do startu Aleksandra Baranowska musiała zrezygnować z rywalizacji.

Bardzo dobrze wypadł nasz junior młodszy – Karol Rokus, który na dystansie dwudziestu kilometrów uzyskał trzecią lokatę. Młody chojnowianin stracił do lidera wyścigu zaledwie dwie sekundy. Słabiej wypadł Karol Hołodowski, który uplasował się na 14 pozycji.

Tym razem nasz klub UKK Oriens MTB zgłosił do zawodów również dzieci. Najmłodsi kolarze, bez licencji, rywalizowali na odcinku 1,8 kilometra. Tutaj na pochwałę zasługują wszyscy, którzy zdecydowali się pojechać: Szymon Musiał uzyskał najlepszy wynik, tuż za nim linię mety przekroczył Michał Kondziołka. Czwartą lokatę wywalczył Gabriel Kondziołka. Tym samym chojnowskie dzieci zdeklasowały kategorię chłopców w wieku 11-12 lat.

Serdecznie gratulujemy!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.