Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Ważna informacja dla tych, którzy podróżują pociągiem

Autor Grzegorz Oleś
Data utworzenia: 03 październik 2011, 08:49 Wszystkich komentarzy: 1


Ważna informacja dla tych, którzy podróżują pociągiem
Jak dowiedział się Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych, spółka Przewozy Regionalne zlikwiduje wraz z dniem 11 grudnia 2011 roku jedyne bezpośrednie dalekobieżne połączenie kolejowe łączące Bolesławiec i Legnicę, z Krakowem i Przemyślem.

Powody tak nieodpowiedzialnej ze strony spółki decyzji nie są na razie znane. Przedstawiciele Komitetu uczynią wszystko, co w ich mocy aby nie doszło do likwidacji tego bardzo popularnego połączenia.

Wprowadzenie tak nieodpowiedzialnej ze strony spółki decyzji bardzo negatywnie wpłynie na komunikację w regionie Łużyc. Gdyby zmiana weszła w życie to takie miasta, jak Bolesławiec, Chojnów czy Legnica zostaną odcięte od reszty Polski, bowiem jedynymi dalekobieżnymi połączeniami, które zostaną będą to pociągi relacji Wrocław- Dresden. Poza Wrocław w żadnym z możliwych kierunków mieszkańcy powyższych miast pociągiem już się nie dostaną.

Trzeba również wziąć pod uwagę kwestię, iż komunikacja autobusowa w regionie Łużyc też pozostawia dużo do życzenia. W ten sposób po linii, która została wyremontowana za kolosalnie duże pieniądze nie pojedzie już żaden pociąg dalekobieżny.

Koordynator Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych Grzegorz Oleś

www.kodlk.tnb.pl

Komentarze

Mam nadzieję, że ich nie zlikwidują. Z tych pociągów korzysta naprawdę wielu podróżnych, przede wszystkim studentów, studiujących np. w Krakowie.. Ta decyzja nie ma w ogóle sensu!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.