Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Pierwsze powakacyjne spotkanie Klubu Literackiego

Autor Monika Ferenc
Data utworzenia: 30 wrzesień 2011, 13:28 Wszystkich komentarzy: 0


Pierwsze powakacyjne spotkanie Klubu Literackiego
Pierwsze powakacyjne spotkanie Klubu Literackiego


29 września o 16.30 odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Klubu Literackiego działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie.

Dla chojnowskich twórców miesiące wakacji okazały się bardzo owocne literacko. Zadaniem, które otrzymali w czerwcu od swojego opiekuna merytorycznego pana Tadeusza Sznercha (legnickiego literaturoznawcy i krytyka literackiego) była wakacyjna twórczość w dowolnej formie.Pojawiły się więc między innymi wiersze inspirowane tegorocznym latem, proza opowiadająca o wakacyjnych przygodach i przeżyciach. Utwory te wzbudziły w odbiorcach
różne emocje od rozbawienia, zaciekawienia po refleksję, były to jednak pozytywne emocje. Atmosfera panująca na tych spotkaniach, trzeba przyznać bardzo przyjacielska i luźna sprzyja rozmowom i dyskusjom o szeroko pojętej literaturze i twórczości własnej. Każdy z uczestników przygotowany jest na krytykę, ale uwagi od ich opiekuna są bardzo cenne i wartościowe.Trzeba przyznać, że czas mija tam bardzo szybko, wiele rozmów i wątków trzeba przełożyć na później. Spotkania te są bowiem okazją dla zaprezentowania własnej twórczości, dyskusji nad jej walorami, radami, w jaki sposób można by to było ewentualnie poprawić i co ciekawe informacjami i wykładami na temat teorii literatury.
Pragnę polecić tę działalność każdemu, kto podejmuje próby pisania własnych tekstów, może warto wyciągnąć je z „szuflady” i pokazać światu.

Następne spotkanie klubu odbędzie się 27 października o godzinie 16.30, tradycyjnie w Sali Edukacyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.