Query error chojnow.pl - Postęp prac remontowych w "Domu Chemika" (aktualizacja 12-01-2012)
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Postęp prac remontowych w "Domu Chemika" (aktualizacja 12-01-2012)

Autor admin
Data utworzenia: 12 styczeń 2012, 10:05 Wszystkich komentarzy: 4


Postęp prac remontowych w "Domu Chemika" (aktualizacja 12-01-2012)

[04-10-2011 r.] Prace remontowe w „Domu Chemika” wciąż trwają. Co najbardziej daje się zauważyć to odnowiona elewacja - zwłaszcza bocznej części budynku od ul. Chmielnej. Część frontowa budynku nad portalem jest odmalowana natomiast sam portal podlega rekonstrukcji. Wstawiona została nowa stolarka okienna. Wewnątrz budynku sprawnie przebiegają liczne prace związane z glazurowaniem pomieszczeń, malowaniem, wyprowadzaniem ścian oraz sufitów. Wszystko przebiega zgodnie z planem i bez większych utrudnień, choć prace są czasochłonne i wymagają dużej dokładności. Planowane zakończenie remontu przewidziane jest na koniec listopada 2011r. Poniżej fotorelacja z przebiegu remontu.

Zewnętrzna elewacja od ul.ChmielnejPrace postępują. Dziś udało się nam po raz kolejny sprawdzić jak przebiegają. Mała fotorelacja.
Odnowiony portal:

Wymurowany barek:

Stelaże gotowe do podwieszenia kasetonów sufitowych:

Sala bankietowa:


Do zakończenia prac pozostało około 1,5-2 miesiące. O postępach będziemy informować na bieżąco.


Aktualizacja 12.01.2012r.

Portal chojnow.pl dzięki zaproszeniu Pana Burmistrza Chojnowa – Jana Serkiesa – 11 stycznia 2012r. miał możliwość zobaczyć jak przebiegają prace w „Domu Chemika”. Wszystko co zobaczyliśmy prezentujemy naszym Czytelnikom, jednak zrobione zdjęcia tylko w małym stopniu obrazują to co widzieliśmy. A było na co popatrzeć…


Pierwsze co rzuca się w oczy to nowoczesność. Jak powiedział Pan Burmistrz – takie są obecnie standardy, nie możemy od nich odbiegać. I faktycznie tak jest, Chojnów nie ma się czego wstydzić. Ba, Kamienica Schramma jest powodem do dumy miasta. Jestem przekonany, że gdy już prace zostaną w niej zakończone każdy chojnowianin po oglądnięciu jej wnętrz zrobi wielkie oczy i przez długi czas nie wyjdzie z podziwu.
W każdym pomieszczeniu klimatyzacja, na ścianach amerykańskie tapety, podłogę zdobią rozety. Wszystko w dobrym guście, ze smakiem. Światła zapalają się na fotokomórkę, przebywanie w pomieszczeniach to sama przyjemność. A jakie uczucia wywoła miejsce gdy zostanie już oddane do użytku? Będzie pięknie, to pewne.
Krocząc między piętrami widzimy ozdobne balustrady stylem pasujące do reszty pomieszczeń, podświetlane schody. To robi wrażenie…W budynku będzie miejsce na salę konferencyjną, są sale przeznaczone dla MOKSiR-u, miejsce na kawiarnię, szatnie, toalety o wysokim standardzie, nawet pokoje noclegowe i oczywiście sala bankietowa. Proszę spojrzeć na zdjęcia – najwyższy standard. Już bez balkonu, a z piękną, drewnianą podłogą, sceną dla zespołów, stylowo wykończonym sufitem, łukami, gustownym oświetleniem. Chyba nikt teraz nie ma wątpliwości, że było warto! Przy sali bankietowej oczywiście znajdują się pomieszczenia cateringowe.
A to dopiero jeden z etapów prac. W najbliższym czasie „Chemikiem” zajmie się dekorator i z tych już pięknych pomieszczeń zrobi prawdziwe pałacowe, ekskluzywne wnętrza.

Jak się dowiedzieliśmy wstępny termin otwarcia Kamienicy Hansa Schramma przypada na czerwiec. Nie możemy się doczekać!

Komentarze

Moim zdaniem bardzo fajnie...:)
zgłoś komentarz
Moim zdaniem super. Warto było zainwestować, teraz jest to wizytówka dla miasta.
zgłoś komentarz
Jestem pod wielkim wrazeniem!!!Zmiana niesamowita.Wszystko jest bardzo gustowne. Nie moge sie napatrzec. A burmistrza trzeba pochwalic za to,ze daje nam mozliwosc "wejrzenia" do srodka budynku.Oby wiecej takich inicjatyw ze strony naszego wlodarza. Zdjecia robia wrazenie, domyslam sie ze "na zywo" wyglada to jeszcze piekniej.
zgłoś komentarz
Jest tak jak piszesz @limetka - na żywo wrażenia są o wiele większe.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.