Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chroń swoją tożsamość !

Autor Renata
Data utworzenia: 11 październik 2011, 10:00 Wszystkich komentarzy: 0


Chroń swoją tożsamość !
Komenda Policji w Legnicy a tym samym KP Chojnów przyłączyła się do promowania kampanii informacyjnej Systemu Dokumenty Zastrzeżone.
Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu potrzeby zastrzegania w bankach utraconych dokumentów: prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości. Nie ma znaczenia czy dokumenty zostały zgubione czy straciliśmy je w wyniku kradzieży. Zgłaszając utratę, możemy uniknąć szeregu nieprzyjemnych konsekwencji, które mogą powstać w wyniku wykorzystania naszych danych przez osoby obce do celów przestępczych.
Dodatkowo ważną informacją jest fakt, że utracone dokumenty powinniśmy zastrzec wszyscy, bez względu czy jesteśmy klientami jakiegoś banu czy też nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z usług bankowych. Zastrzeżenie dokumentów jest możliwe wyłącznie w bankach. Jeżeli osoba która utraciła dokument jest klientem jakiegoś banku powinna dokonać zastrzeżenia w którymś z jego oddziałów. Powinna również upewnić się czy bank przekaże dane do systemu Dokumenty Zastrzeżone a nie tylko do wewnętrznego systemu informatycznego banku.
Dane utraconego dokumentu zostaną przekazane do centralnej bazy Danych Systemu DZ. Informacje zostaną automatycznie przekazane do wszystkich banków i innych instytucji korzystających z systemu.
Pamiętajmy o tym, że w kampanii uczestniczą niemal wszystkie banki w Polsce oraz szereg instytucji i firm.

Główne Hasła kampanii

Utraciłeś dokumenty ? Nie ryzykuj! Zastrzeż je w banku!
Chroń najcenniejszy skarb – Swoją tożsamość

Projekt wspiera Policja. Patronat objęty: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Federacja Konsumentów.

Źródło: www.dokumentyzastrzezone.pl

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.