"Odbiło się od rogu, no i wpadło" - rozmowa z Pawłem Malikiem

Autor kuba
Data utworzenia: 28 czerwiec 2013, 09:38 Wszystkich komentarzy: 31

Ostatnie minuty meczu. Wszedł na boisko i strzelił zwycięskiego gola. Po tej bramce sędzia odgwizdał koniec spotkania. Na boisku w Rokitkach wrzawa, euforia, niesamowita radość! Paweł Malik, bo o nim mowa, okrzyknięty został bohaterem, zaś jego głowa złotą. Zapraszamy na krótką rozmowę ze strzelcem zwycięskiej bramki w meczu z Olimpią Kowary w finale Dolnośląskiego Pucharu Polski.

Jak to wyglądało z Twoim wejściem na boisko i ze strzeleniem gola?

- Kiedy trener kazał mi wchodzić był wynik 2:1 i 86 minuta. Miałem wchodzić na drugiego napastnika, żeby wygrać jakąś głowę. W tym czasie kiedy stałem na linii strzeliliśmy na 2:2 i trener chciał odwołać zmianę, ale już nie można było, sędzia powiedział, że nie ma szans. To był ostatni rzut rożny, sędzia powiedział, że po tej akcji kończy mecz, Gutek dośrodkował, nastawiłem głowę no i wpadło. Cały sezon nie chciała wpaść, no to teraz wpadła.

To była najważniejsza bramka w życiu?

- Najważniejsza. Jeszce nie grałem nawet na takim szczeblu, w lidze też nie, nie było aż tak ważnych bramek jak ta. To jest historyczny sukces. Strzelić bramkę w takim meczu i to jeszcze na wagę zwycięstwa w 94 minucie, coś pięknego!

W szatni koledzy po meczu nazwali Cię "złotą głową".

- Serek wymyślił. Odbiła się od rogu, no i wpadła. No niech będzie, ważne, że to dało nam awans do centralnej fazy Pucharu Polski.

Teraz przed Wami trochę przerwy i kolejny mecz ze Stalówką.

- Trochę przerwy to za duże słowo. Dwa tygodnie i jedziemy dalej. Chociaż niekoniecznie, bo 5 lipca gramy jeszcze turniej w Olszanicy, więc tego odpoczynku będzie bardzo mało.

Zostajesz w Rokitkach na następny sezon?