Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Świat dzikich zwierząt we wrocławskim ZOO.

Autor artykuł sponsorowany
Data utworzenia: 29 maj 2013, 20:06 Wszystkich komentarzy: 1


Świat dzikich zwierząt we wrocławskim ZOO.

Zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Gdzie pojechać, co zobaczyć? Proponujemy wyprawę do zdumiewającego świata dzikich zwierząt. Afryka, Australia, Ameryka Południowa, Azja, Europa czekają... we Wrocławiu.

Na 33 hektarach, wśród zieleni i zabytkowych obiektów zobaczyć można najbogatszą kolekcję gatunków zwierząt w Polsce.

Przez ostatnie lata wrocławskie ZOO zmieniło swoje oblicze: powstały nowe wybiegi, pojawiły się kolejne gatunki zwierząt, w tym rzadkie okazy - niewystępujące w innych polskich bądź nawet europejskich ogrodach. Wszystko po to, by chronić bioróżnorodność i zachować ją jak najdłużej dla kolejnych pokoleń.


W 2012 roku ZOO udostępniło zwiedzającym nowe obiekty: kompleks wybiegów dla rysi i żbików, gdzie z powodzeniem odchowały się już dwie pary młodych, oraz pawilon Terai dla nosorożców indyjskich. Te pancerne giganty sąsiadują zjelarangami (jednymi z największych wiewiórek na świecie) oraz gibonami. Warto również zajrzeć do Małpiarni, która przypomina dżunglę oraz Terrarium, gdzie nad głowami latają barwne motyle.


ZOO we Wrocławiu to nie tylko przyglądanie się zwierzętom! To również liczne atrakcje, niekiedy prowadzące do bezpośredniego kontaktu ze stworzeniami.


Pokazowe karmienia

W sezonie (od kwietnia do września) można zaplanować wizytę w oparciu o godziny pokazowych karmień. Najbardziej spektakularne z nich to karmienie kotików afrykańskich (przez cały rok). Czyż nie warto popatrzeć na kotiki radośnie bawiące się ze swoimi opiekunami? Kotiki nurkują i sprawnie wykonują podwodne ewolucje. Nelson, Jojo i Mandisa, nie wstydząc się ogromnej widowni, chętnie prezentują swoje umiejętności. Interesująco brzmią także: trening medyczny słoni i opatrzone komentarzem karmienie lemurów katta i wari. O tych zwinnych i przesympatycznych małpiatkach, z przyjemnością opowiedzą ich opiekunowie...

Więcej o pokazowych karmieniach na:
http://www.zoo.wroclaw.pl/index.php?strona=247&id_kat=436


Opiekun opowiada

Od kilku tygodni w weekendy i święta zwiedzający mają możliwość spotkać się z pracownikami ZOO i dowiedzieć się więcej o ich podopiecznych. Nikt przecież nie zna tylu ciekawych, wzruszających czy „mrożących krew w żyłach“ historii jak pielęgniarze zwierząt.

Godziny spotkań z opiekunami na:
http://www.zoo.wroclaw.pl/index.php?strona=247&id_kat=741


Przejażdżki na kucykach

Młodsi zwiedzający (od lat 10) mogą również jeździć na kucykach szetlandzkich. Przejażdżki odbywają się w okresie od 1 maja do 30 września, na Ranczo, w dni powszednie w godzinach 11:00 - 15:00, a w dni wolne od pracy i święta w godzinach 11:00 - 17:00. Każdemu maluchowi przejażdżka na grzbiecie kucyka sprawi ogromną frajdę. Bilety można zakupić w automacie przy Ranczo.


Mini park linowy ZOOLANDIA

We wrocławskim ZOO dzieci mogą się doskonale bawić w parku linowym ZOOLANDIA (od 3 do 13 roku życia). Na tor składają się przeszkody tj.: mostki, tunele, siatki – oczywiście odpowiednio zabezpieczone. Maluchy mogą szaleć do woli, zamieniać się w zwinne małpiatki! Park linowy jest czynny od maja do końca września codziennie.


Chyba każdy z dorosłych pamięta wyprawę do ZOO z czasów dzieciństwa – wielkie słonie, wysokie żyrafy, groźne lwy i tygrysy, kolorowe ptaki i delikatne motyle. Gdy jesteśmy mali wszystko wydaje się takie niesamowite – niesamowicie duże, niesamowicie barwne, niesamowicie egzotyczne. Może warto sprawić dzieciom radość i odkryć przed nimi świat dzikich zwierząt?


Zachęcamy wszystkich chojnowian - małych i dużych, dorosłych i dzieci na wyprawę do wrocławskiego ZOO!!!


ZOO we Wrocławiu

Ul. Wróblewskiego 1-5

51-618 Wrocław

Tel. 71348 30 24


Godziny zwiedzania w sezonie letnim (od kwietnia do końca września)

Pn-Pt. 9.00-18.00

Weekendy i święta 9.00-19.00Komentarze

Obejrzałam zdjęcia i film i wspomnienia dzieciństwa wróciły. Kiedyś jeździliśmy z klasą na wycieczki do ZOO. Uczyliśmy się jak należy się zachować w takim miejscu, teraz dzieciaki zapewne nie jeżdżą do ogrodu zoologicznego. Nabrałam chęci na wyjazd do Wrocławia i do ZOO.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.