Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

XXIX Sesja Rady Miejskiej

Autor admin
Data utworzenia: 28 maj 2013, 15:17 Wszystkich komentarzy: 32


XXIX Sesja Rady Miejskiej


23 maja 2013 r. o godzinie 13.00 odbyła się sesja Rady Miejskiej w Chojnowie. Głównymi tematami poruszanymi podczas obrad był temat bezrobocia oraz przygotowania do zbliżających się Dni Chojnowa. Zapraszamy na video-zapis XXIX Sesji Rady Miejskiej.
Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Przedstawienie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołów z sesji Nr XXVII/13 z 21 marca 2013 r. i Nr XXVIII/13 z 18 kwietnia 2013 r.

4. Sprawozdanie Burmistrza z pracy między sesjami.

5. Polityka państwa w zakresie ograniczania bezrobocia w świetle ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

6. Informacja o przygotowaniach do „Dni Chojnowa”.

7. Podjęcie uchwały

a) w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Przychodni Rejonowej w Chojnowie za rok 2012;

b) w sprawie wyrażenia zgody na rozpowszechnianie herbu Miasta Chojnowa;

c) w sprawie ustalenia liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5% alkoholu (z wyjątkiem piwa), przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży, jak i w miejscu sprzedaży oraz określenia zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych;

d) w sprawie zmiany uchwały Nr XXVII/138/13 Rady Miejskiej Chojnowa z dnia 21 marca 2013 r. w sprawie przyjęcia „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Chojnowa na rok 2013”;

e) w sprawie zaciągnięcia pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu;

f) w sprawie zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2013 - 2019 Miasta Chojnowa;

g) w sprawie zmiany w budżecie Miasta Chojnowa na 2013 rok;

h) w sprawie rozwiązania stosunku pracy z radną.

8. Interpelacje i zapytania radnych.

9. Informacje i komunikaty Przewodniczącego Rady.

10. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

11. Wolne wnioski, informacje, oświadczenia.

12. Sprawy różne.

13. Zamknięcie obrad.

Komentarze

burmistrz mówi że mlodziez wybrala gwiazde wieczoru na dni chojnowa ,jaka mlodziez gdzie i kiedy ,kto znow wybral jakis zespol disco polo czy tez mlodziez
zgłoś komentarz
Akurat zespół happysad jest OK. Także discopolowcy, nie macie co szukać na koncercie tego zespołu. I tak nic nie skapujecie!
zgłoś komentarz
disco polo z tego co wiem tez bedzie
zgłoś komentarz
Mi bardzo średnio gwiazda wybrana pasuje ale swoją drogą to ciekawe pytanie jaka młodzież wybrała ten zespół :) jakieś referendum było robione.Będzie disco polo to w Chojnowie już tradycja ,też pewnie młodzież chciała ,ciekawe jaka.
zgłoś komentarz
wszechpolska
zgłoś komentarz
A kurde, jaki problem jest zrobić głosowanie dla mieszkańców Chojnowa jaki gatunek muzyki chcą słuchać na Dni Zmierzchu Chojnowa.
Za wodę i tak ludzie płacą w większości w ChZGKiM. Przy wpłacie w kasie za wodę w miesiącach np. styczeń, luty, na odcinku dla wodociągów z tyłu wpisują: discopolo, rock, blues, piosenka aktorska itp. Szczegóły do ustalenia. Bo wiecznie będzie problem typu " po cholerę zaprosili ten zespół?"
zgłoś komentarz
czy przewodniczący nie posunął się za daleko w sprawie głosowania czy udzielić zgodę na zwolnienie radnej ? Jak można sugerować sposób głosowania ? To już przesada. Ciekawa wypowiedź zwierzchnika radnej. Nie przeszła testów kwalifikacyjnych co oznacza nic innego jak to że nie nadaje się do roboty i tyle. Czy to że koleszki i koleżaneczki zagłosowali przeciw zmieni jej wyniki ? To jakaś parodia samorządu. A jak radna głęboko wypowiedziała się w tej sprawie. Hahah ciekawe jak pracuje w radzie i w komisjach ? Z pewnością tak jak w pracy. Wniosek prosty.
zgłoś komentarz
1:48 - 1:58 zobaczcie !
Jaja jak berety :) czy kiedyś nas zaskoczą pozytywnie ? przestaje się łudzić .
Piątego grudnia 2011 wchodzi ustawa ministra o likwidacji jednostek samorządowych w restrukturyzacji rolnictwa odział terenowy, gdzie pracuje radna.Termin wykonania to grudzień 2012 ! a mamy maj 2013 ! jej szef ocenia radną Demiańczuk jako najgorszego pracownia, który nie wywiązywał się ze swoich obowiązków jednak dał jej szanse na poprawę tego stanu rzeczy jednak bez zmian z jej strony.W agencja nieruchomości rolnych przeprowadza się testy wiedzy aby wytypować ludzi do zwolnień zgodnie z ustawą radna pisze test co zdążył dyrektor powiedzieć radna Demiańczuk pisze najgorzej, mimo że przewodniczący rady uważa, że to prywatna sprawa :) radna osoba publiczna temat poruszany na radzie miasta związany z ustawą ministra ! to jakieś jaj co Skowroński wyprawia !
zgłoś komentarz
Poleciały 43 osoby poza radną Demiańczuk, bo jest radną a przewodniczący zadając pytanie nad głosowaniem sugeruje radzie jak mają głosować ! Na moje oko ktoś tu złamał prawo.Widać przewodniczącemu rady zaszkodziły kościelne kadzidła podczas służenia do mszy wraz z burmistrzem nie jako osoby prywatne, ale jako władza publiczna tego miasta ! i tak reda bezradnych ratuje osobie niewywiązującej się z obowiązków, która nie zdaje testu w pracy prace ! to skandal i czas zaprosić TTV ! będą jaj na całą Polskę i niestety wstyd !
zgłoś komentarz
0:27 druga sprawa :)
Bez wchodzenia w szczegóły kosztorys wykonania przyłącza wodociągowego wyceniono na kwotę 1 mln 47 tyś zł a wygrał przetarg firma kwotą 470 tyś, czyli poniżej 50% zakładanych kosztów przez super fachowców najlepszych sprawdzonych ekspertów .Bystrzach Jan dowalił, że przed przetargiem określa się warunki realizacji przetargu :) Panie burmistrzu ciężko było, by je przedstawić i uzasadnić koszty po fakcie proszę czasami myśleć co się publicznie mówi.Wracając do tematu zejście z kwoty 1 mln 47 tyś na 470 tyś są godziwe dla wykonawcy ? możliwe tak, ale, pod warunkiem że ci wspaniali eksperci najlepsi mistrzowie są jednym słowem do dupy zakładając tak wysokie koszta wykonania przyłącza wodociągowego .
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.