Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Pracowity weekend chojnowskich kolarzy

Autor admin
Data utworzenia: 16 maj 2013, 15:58 Wszystkich komentarzy: 0


Pracowity weekend chojnowskich kolarzy

Kolarze z chojnowskiego klubu nie odpoczywają. Ostatni weekend ponownie spędzili na zawodach. W sobotę rozpoczęła się „Dolnośląska Międzyszkolna Liga Kolarska”, zaś w niedzielę odwiedzili Boguszów-Gorce gdzie wystartowali w pierwszych zawodach MTB z cyklu „Górale na Start”.

W sobotę w Bądzowie (gmina Jerzmanowa) ruszyła „Dolnośląska Międzyszkolna Liga Kolarska”. Zawody skierowane były do zawodników licencjonowanych w kategoriach żak/żakinia, młodzik/młodziczka oraz uczennic i uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z naszego województwa. Na starcie stawili się najmłodsi zawodnicy naszego klubu – Anita Małek, Hanna Konarzewska, Anna Szewczyk, Kacper Wyszowski oraz Maciej Galez. Stosunkowo trudna trasa pełna kamieni, traw o piaszczystej nawierzchni liczyła 1,5 km.

Tym razem lepiej wypadły dziewczęta. Czternasta na metę dojechała Anita Małek, dziewiętnasta była Hanna Konarzewska, drugą dziesiątkę zamykała Anna Szewczyk. Jeśli zaś chodzi o chłopców – 27 pozycję uzyskał Kacper Wyszowski, 45 miejsce przypadło Maciejowi Galezowi.


W niedzielę w Boguszowie-Gorcach odbyła się pierwsza edycja cyklu „Górale na Start”. 3-etapowa seria wyścigów, która z przerwami odbywa się od 2001 roku ma wielu zwolenników z całego województwa. W tym roku na pierwszym wyścigu stawiło się 230 uczestników. Również Chojnów miał swoją 6-osobową reprezentację.


Kultowa, interwałowa, wymagającą dobrych umiejętności technicznych trasa w Boguszowie-Gorcach już nie raz przysporzyła kolarzom wielu problemów. Tym razem dodatkowym utrudnieniem był padający deszcz. Trasy były niebezpieczne i bardzo trudne. Łatwo było o wypadek.


W kategorii Młodzik nasz klub reprezentowali Dawid i Karol Hołodowscy. Ten pierwszy zajął 14 pozycję wyprzedzając kuzyna o jedno oczko. Wśród Młodziczek na starcie stanęła Ola Baranowska i Nikola Pawlikowska. Podobnie jak wyżej wymienieni kolarze przyjechały na metę blisko siebie zajmując odpowiednio 7 i 8 pozycję. Jeszcze lepiej pojechali Juniorzy Młodsi. O podium otarł się Jan Konarzewski (4 miejsce), szósty był Przemysław Kaczmarek.


Kolejna edycja „Górali na Start” odbędzie się 15 czerwca w Szczawnie-Zdroju. Ostatnia – finałowa – zagości w Wałbrzychu 10 sierpnia br.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.