Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

„Dar Serca” w Szkole Podstawowej nr 4 – akcja krwiodawstwa

Autor SP4 Chojnów
Data utworzenia: 16 maj 2013, 10:10 Wszystkich komentarzy: 1


„Dar Serca” w Szkole Podstawowej nr 4 – akcja krwiodawstwa

Już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 4 została zorganizowana akcja krwiodawstwa. Organizatorem tej wspaniałej akcji niosącej życie jest p. Grażyna Mazur ze wsparciem p. dyrektor Elżbiety Borysewicz. W dniu 11.05.2013 r. zgłosiło się 70 chętnych, z różnych przyczyn zdrowotnych zarejestrowanych mogło być 54 dawców, a po badaniach lekarskich do oddania krwi zostało zakwalifikowanych 38 dawców. Pozyskano 17 litrów krwi, która uratuje nie jedno życie.

Dziękujemy za promocję akcji aptekom: „Słoneczko" i „Intermarche", Przychodni Rejonowej i NZOZ „Kwapisz", parafii św. Piotra i Pawła w Chojnowie. Słowa podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców oraz wolontariuszek z klasy VI a.

Akcja udała się dzięki wsparciu pielęgniarki szkolnej, dyrekcji, a przede wszystkim ludzi „dobrego serca, którzy oddali w tym dniu krew.

Komentarze

Chwała za takie akcje , to szczytny cel. Zadziwiające może być dlaczego w akcji udział biorą mieszkańcy a nie ktos zurzędu ( burn nistrz , bez radni , ekonomisci , fachowcy od dzwonków gazowych itd ) ale po głębszym zastanowieniu dojść można do przekonania że nie nadają się do tego bo mogą być skażeni. ich krew się nie nadaje dla innych , mogła by spowodować złe nawyki. No to trzeba pogratulować im świadomości jaką posiadają - i profilaktycznie sprawdzić czy jakiś sie nie podszył pod zwykłego obywatela. Lepiej zapobiegać niż leczyć !

zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.