Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Samorządowy Informator SMS już działa w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 13 maj 2013, 14:37 Wszystkich komentarzy: 15


Samorządowy Informator SMS już działa w Chojnowie

Niespełna miesiąc temu na naszym forum dyskusyjnym rozpoczęła się dyskusja na temat słuszności istnienia w naszym mieście Samorządowego Informatora SMS. Suma summarum więcej osób było przeciwko, a sam pomysł uznano za niepotrzebny wydatek. Okazuje się, że w tym czasie pracowano nad wprowadzeniem takiego systemu w życie i już dziś możemy z niego skorzystać.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej dostawcy usługi:Przy pomocy Samorządowego Informatora SMS, można otrzymywać informacje o:


  • zagrożeniach - wichury, powodzie, śnieżyce, katastrofy, epidemie,
  • awariach i remontach - pęknięta rura i brak wody, brak ciepła, droga zamknięta z powodu remontu,
  • imprezach - kulturalnych, sportowych, turystycznych i akcjach organizowanych przez Gminę,
  • i wiele innych - np. sesje Rady lub posiedzenia komisji w ważnych sprawach.

Co warto podkreślić - Samorządowy Informator SMS jest bezpłatny, wolny od reklam i służy do komunikacji między gminą, a jej mieszkańcami.

Aby zacząć korzystać z usługi i otrzymywać bezpłatne powiadomienia dotyczące naszego miasta należy wysłać SMS na numer 661-000-112 o treści tak.dle01. Jeśli uznamy, że powiadomienia są nam niepotrzebne korzystamy z kodu nie.dle01, wysyłając go w treści SMS na wyżej wymieniony numer telefonu.

Po wysłaniu SMS-a otrzymamy informację zwrotną o treści:

Dziękujemy za rejestrację (grupa: Mieszkańcy Miasta Chojnów, podmiot odpowiedzialny: Miasto Chojnów, zarejestrowano [data i godzina]).

Przypomnijmy, że z podobnego systemu od jakiegoś czasu mogą korzystać również mieszkańcy Gminy Wiejskiej Chojnów. Gmina Chojnów podzielona jest na 3 okręgi, każdy posiada osobny kod aktywacyjny:

1) Biskupin, Rokitki, Zamienice, Biała, Jaroszówka, Konradówka, Goliszów, Niedźwiedzice - tak.dle02r1 / nie.dle02r1

2) Okmiany, Stary Łom, Witków, Czernikowice, Jerzmanowice, Piotrowice, Osetnica, Michów, Gołaczów, Kolonia Kołłątaja - tak.dle02r2 / nie.dle02r2

3) Dobroszów, Gołocin, Budziwojów, Pawlikowice, Dzwonów, Strupice, Krzywa, Groble - tak.dle02r3 / nie.dle02r3

Numer telefonu jak i zasady postępowania są identyczne jak te w przypadku Miasta Chojnowa.Komentarze

Jak portal słusznie zauważył większość komentarzy było przeciwnych co i tak w konsekwencji zostało pominięte przez fundującego nam ten system. Widać że zdanie ludzi w naszym mieście to jedno a działania samo rządu to całkiem coś innego ale to chyba już norma. Najwyraźniej mieliśmy nadwyżki w budżecie i żadnych innych bardziej priorytetowych potrzeb.
zgłoś komentarz
Z tym zdaniem pomimo wielkiego wysiłku nie sposób się zgodzić choćby dlatego że wcale nie jest bezpłatny bo miasto płaci za jego obsługę - ile nie wiem. Drugą istotną sprawą jest to że skoro system ma być do komunikacji między gminą a jej mieszkańcami to tak nieskromnie zapytam : czy potrzebny jest mi "łącznik" do urzędu ? mam ręce , mam telefon , wiem gdzie jest urząd, jak często nawiedzają nas powodzie i wichury ? awarie ? owszem są ale skoro będziemy mieli operatora do dostarczania nam takich informacji to po co będą nam pracownicy którzy dotychczas to robili ? przecież ich nie zwolnimy ? sesje rady miasta ? portal wykonuje tę "usługę " za darmo więc można było mu za to zapłacić i pieniądze jak już ktoś chce wydać zostały by w mieście a nie poszły do Wrocławia ..... dziwny jest ten świat
zgłoś komentarz
Co warto podkreślić - Samorządowy Informator SMS jest bezpłatny, wolny od reklam i służy do komunikacji między gminą, a jej mieszkańcami.

Podobno miasto utrzymuje dwie strony internetowe , chojnów.eu i e-informator , jest też Gazeta Chojnowska , po co więc płacić jeszcze za ten serwis ? W ciemno za połowę tej kwoty ( jeszcze jej nie znam ) zrobię to z wykorzystaniem już opłacanych serwisów informacyjnych. Każdą informację która przesyłać będzie operator ktoś będzie musiał mu dostarczyć. Ktoś np. z Gazety Chojnowskiej , z Urzędu Miejskiego itd.
zgłoś komentarz
sa czeste braki dostawy wody to beda informawac bo Chojnowie to jak klenska
zgłoś komentarz
W mojej ocenie to tylko powielanie tego co istnieje po to by wydać pieniądze których na ważne cele później nie będzie. Choćby na mały ciągniczek z pługiem o który prosił Burmistrza radny Poznar na sesji z którego skorzystali by wszyscy mieszkańcy bo nie brodzili by w błocie pośniegowym w zinie ale zima minęła i nie ma problemu. Tak będziemy płacić za "bezpłatne sms-y" dla 50 mieszkańców - z tego 30 to będą pracownicy urzędu.
korzyści zero 0 , kosztów X . Ale za to jak dumnie na sesji Rady Miasta będzie brzmiało : wdrożyliśmy bezpłatny system informacyjny ....
zgłoś komentarz
A Ja jestem ZA!
Dla gminy ten serwis chodzi już od jakiegoś czasu i się przydaje. Jestem często na wsi i takie informacje się przydają. Nie tylko o złej pogodzie piszą i brakach w dostawie wody, prądu. Pojawiają się też informacje o spotkaniach, konsultacjach społecznych oraz imprezach w okolicy. Koszty tych SMS-ów są nie wielkie. Po prostu Spróbuj a nie tylko narzekaj!
zgłoś komentarz
Dobre zend , z tym że jest kilka szczegółów które Ci umknęły – choćby w pisaniu komentarza – mogę się mylić. Ale : dla gminy ten serwis chodzi już od jakiegoś czasu i się przydaje ? - a do czego ? W jakich sytuacjach – podaj kilka przykładów. Jesteś chyba trochę do tyłu jeśli chodzi o temat konsultacji społecznych a zwłaszcza jeśli chodzi o miasto – wyniki konsultacji społecznych w mieście to dosłownie zero czyli nic .
zgłoś komentarz
Jeśli chodzi o gminę o której piszesz to dla przykładu podaję http://www.gmina-chojnow.bip.net.pl/?a=1884 protokół z zawierających zbiorcze wyniki głosowania przeprowadzonych z mieszkańcami gminy Chojnów w sprawie budowy na terenie gminy elektrowni wiatrowych z dnia 19 sierpnia 2012 roku ( podpowiem że w tym czasie działał już wspomniany system na terenie gminy ) zawierał następujące wyniki :
liczba osób uprawnionych do głosowania 7 644 osoby
liczba osób które wzięły udział w konsultacjach 435
co stanowi dokładnie 5,69% uprawnionych.
zgłoś komentarz
Warto się więc zastanowić poważnie ilu z nich wiedziało o konsultacjach z systemu ? Przypuszczalnie nie więcej jak 10% z nich co było by już totalną klęską jeśli chodzi o wynik bo było by to raptem 43 osoby. Ale co tam gmina , ma to niech płaci . Ma inną specyfikę terenu – bardziej rozległą. Wróćmy do konsultacji społecznych w mieście . bip.chojnow.net.pl/zalaczniki/636/prot5.doc Chojnów, 25.01.2013 r.
Protokół z przeprowadzenie konsultacji projektu uchwały w sprawie „Programu współpracy Miasta Chojnowa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2013”. Konsultacje społeczne zostały przeprowadzone w dniach od 04.01.2013 r.
zgłoś komentarz
do 18.01.2013 r. w celu poznania opinii i uwag organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, realizujących zadania publiczne dla mieszkańców miasta Chojnowa.
Konsultacje przeprowadzono poprzez zamieszczenie w/w projektu uchwały na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Chojnowie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego
w Chojnowie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.
W wyznaczonym terminie żaden z uprawnionych do uczestnictwa w konsultacjach podmiotów nie wniósł uwag do w/w projektu uchwały.
Oznacza to że nikt nie bierze udziału w konsultacjach. Dokładnie zero osób 0.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.