Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Test Coopera w Parku Miejskim w Legnicy

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 14 maj 2013, 13:48 Wszystkich komentarzy: 0


Test Coopera w Parku Miejskim w Legnicy

18 maja 2013 r. w godzinach 9:30-15:30 na boisku treningowym w Parku Miejskim zaplanowany jest Test Coopera. Legnica po raz pierwszy jest organizatorem tego przedsięwzięcia.

Udział w teście jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma: samoprzylepny numer startowy, certyfikat z wynikiem testu i butelkę wody mineralnej.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Przemieszczać się można w dowolny sposób: biegnąc, idąc – byle pieszo, byle się nie zatrzymać starając się pokonać jak najdłuższą odległość. Przebyty dystans należy odnaleźć w odpowiedniej dla płci i wieku komórce tabeli podanej niżej i odczytać wynik. Jeśli jest on gorszy niż „zadowalający” to są przyczyny do niepokoju.

Odpowiednie przygotowanie do Testu Coopera polega na dobrym rozgrzaniu organizmu do wzmożonego wysiłku. Do testu powinno się przystępować maksymalnie skoncentrowanym i zmotywowanym. Należy pamiętać by na początku nie narzucić zbyt dużego tempa, ponieważ 12 minut szybkiego biegu to naprawdę duży wysiłek. Warto utrzymywać cały czas takie samo tempo, a dopiero w końcówce przyspieszyć. Po upływie 12 minut od rozpoczęcia biegu możesz się zatrzymać i zmierzyć przebytą odległość.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.