Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Juwenalia 2013 w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 13 maj 2013, 08:44 Wszystkich komentarzy: 0


Juwenalia 2013 w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Zgodnie z akademicką tradycją wszyscy żacy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy będą obchodzili swoje święto – Juwenalia. Zabawy odbywać się będą przez szereg dni, w czasie których zaplanowane są liczne się imprezy kulturalno-sportowe, organizowane głównie przez i dla studentów.

Główne koncerty juwenaliowe odbędą się w dniach 22-24 maja 2013 r. na dziedzińcu PWSZ im. Witelona w Legnicy od godziny 16. Zarówno starsze jak i młodsze pokolenia będą bawić się przy dźwiękach piosenek tegorocznych gwiazd. Będą to młode formacje muzyczne z Legnicy i najbliższych okolic, wykonawcy muzyki klubowej i gwiazdy sceny reagge pop i rock.

22 maja – koncertem zespołu Bracia Figo Fagot zainaugurowane zostaną Juwenalia. Cały dzień będzie utrzymany w konwencji na wesoło. Ponadto zagrają Gomor, Mixtura, Dbomb. Podczas drugiego dnia Juwenali 2013 królować będzie rock, reggae oraz hip hop. Na scenie wystąpią Jamal, Abradab, Hope, Materia, Protony. 24 maja – to ostatni dzień juwenaliowych koncertów. Tym razem zagrają przedstawiciele muzyki klubowej – Benassi Bros feat. Dhany, Shaun Baker, DJ W, C-BOOL, Hazel, Pedroboks.


Zanim jednak rozpoczną się główne koncerty w ramach Juwenaliów 2013, od 14 maja żacy będą mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach towarzyszących tzw. przedbiegach.

14 maja o godzinie 18 w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym odbędzie się noc filmowa.

Z kolei 15 maja o godzinie 13:00 w Domu Studenta studenci będą mogli rywalizować w turnieju bilardowym, zaś dzień później 16 maja w turnieju gier komputerowych „Pac-man”. Turniej odbywać się będzie w godzinach 10:00 – 15:00 w sali 145 budynku A.

Na 18 maja zaplanowany jest Test Coopera. Legnica po raz pierwszy jest organizatorem tego przedsięwzięcia. Wszystkich chętnych do sprawdzenia poziomu swojej sprawności fizycznej zapraszamy na boisko treningowe w Parku Miejskim.Udział w teście jest bezpłatny, a każdy uczestnik otrzyma: samoprzylepny numer startowy, certyfikat z wynikiem testu i butelkę wody mineralnej.


Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Przemieszczać się można w dowolny sposób: biegnąc, idąc – byle pieszo, byle się nie zatrzymać starając się pokonać jak najdłuższą odległość. Przebyty dystans należy odnaleźć w odpowiedniej dla płci i wieku komórce tabeli podanej niżej i odczytać wynik. Jeśli jest on gorszy niż „zadowalający” to są przyczyny do niepokoju.

Kolejnym wydarzeniem w ramach przedbiegów juwenaliowych są organizowane od kilku lat akcje zbiórki krwi na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. „Wampiriada” odbędzie się 20 maja w godzinach 10:00 – 13:00 w salach 126, 127, 128 w budynku C.

Następnie, 20 maja studenci mogą wziąć udział w zabawie pt. „Poszukiwanie skarbów”. Miejscem poszukiwań skarbów, rozwiązywania zagadek i podążanie tropem tajemnic będzie Dom Studenta naszej Uczelni. Zabawa odbywać się będzie w godzinach 16:00 – 20:00.

Na zakończenie przedbiegów juwenaliowych, rozegrany zostanie „Turniej w Kółko i Krzyżyk” dla studentów naszej Uczelni. Jego współorganizatorem jest Galeria Piastów. Początek zmagań o godzinie 14:00.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.