Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

"Śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej..." - Talenty Znad Skory IV

Autor admin
Data utworzenia: 10 maj 2013, 21:12 Wszystkich komentarzy: 1


"Śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej..." - Talenty Znad Skory IV

Już po raz czwarty na scenie MOKSiR chojnowianie mogli usłyszeć popisy wokalne i zobaczyć tańce tych bardziej – lub mniej – uzdolnionych mieszkańców naszego miasta. W czwartkowy wieczór odbyły się „Talenty znad Skory” w nieco zmienionej formule. Majowa edycja przeznaczona była dla utalentowanych chojnowian, gdzie górną granicą był wiek 25 lat. We wrześniu zobaczymy i usłyszymy kolejną grupę „Talentów...”, 25 plus.

Jak to bywa na chojnowskim podwórku nie obeszło się bez kilku drobnych „wpadek”. Ktoś zapomniał wymaganej płyty CD-Audio, pojawiła się nieregulaminowa perkusja, ktoś się spóźnił... Jednak przeszkody są po to by je omijać – ostatecznie wszystko się udało.

W czwartkowe popołudnie usłyszeliśmy 17 piosenek oraz zobaczyliśmy 8 popisów tanecznych. W „Talentach...” udział wzięli uczniowie chojnowskich – i nie tylko - podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.


Poziom był skrajnie różny. Od zachwycających i zajmujących pełną uwagę pokazów po nie do końca przygotowane występy. Jak po przeglądzie powiedziała nam jurorka Jagoda Zderska – Łatwo można było „wyłapać” - solistów czy grupy – które przygotowywały się same. Nie był to poziom niektórych naszych przeglądów, gdzie występują profesjonalnie przygotowane tancerki czy grupy taneczne. W wielu przypadkach można było zauważyć osoby przygotowujące się same, bez pomocy specjalistów. Chwała za to, że dzieciakom się chce, że robią coś same. Właśnie po to są takie imprezy jak dzisiejsza.


W tegorocznych „Talentach znad Skory” udział wzięła również Małgorzata Szklarz, zwyciężczyni poprzedniej edycji imprezy nad którą patronat nieprzerwanie obejmuje miejscowy chór Skoranta. Przypomnijmy, że w zeszłym roku o zwycięstwie decydowali internauci głosując na swoich ulubieńców. Tym razem decydujący głos należał do jury, w skład którego poza wspomnianą wyżej panią Jagodą wchodził Zenon Chmielewski. Wracając do Małgosi – swoim występem „rozłożyła” pozostałych wykonawców na łopatki. Wprowadzając słuchaczy w magiczny klimat swoim pomysłowym występem i wysokimi umiejętnościami wokalnym zamknęła usta wszystkim krytykantom. Po przesłuchaniu wszystkich wykonań nie mieliśmy wątpliwości kto był najlepszy. Jak się okazało mieliśmy rację. W kategorii „najlepszy wokal” pierwsze miejsce zdobyła właśnie Gosia Szklarz. Gratulujemy!


- Wygrana w „Talentach...” jest dla mnie ważna, ponieważ mogłam pokazać wszystkim tym co mówili że w tamtym roku głosowałam sama na siebie, że tak naprawdę mam w sobie chociaż trochę talentu – powiedziała nam po usłyszeniu werdyktu Gosia. - Dużo dla mnie znaczy samo to ze moja półka z nagrodami się poszerza, co jest naprawdę miłe dla oczu.

Szczególnie ciekawy był pomysł na wykonanie – niebanalny, z wykorzystaniem prostych narzędzi - Pomysł na wykon wziął się z filmu , który podrzuciła mi przyjaciółka - Ola Dąbrowska. Postanowiłam więc usiąść i nauczyć się, co widać wyszło mi na dobre – powiedziała zwyciężczyni.


W kategorii tanecznej było nieco trudniej. Wiele występów było naprawdę dobrze przygotowanych. Jury po długich naradach postanowiło przyznać zwycięstwo licznej, bo 10-osobowej grupie z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Zespół CUBANA zaprezentował kubański taniec – cha-chę.


- Przygotowywaliśmy się niecałe 3 tygodnie. Jako, że wszyscy mieliśmy kiedyś styczność z tańcem nie było problemów z opanowaniem kroków – zdradziła nam Jagoda Tobiasz, uczennica 3 klasy Gimnazjum nr 2 w Chojnowie tańcząca w zespole CUBANA. - Choreografię przygotowywaliśmy sami jednak pod pilnym okiem pani Potaczały i pani Górskiej. W Chojnowie zespoły taneczne przygotowują zazwyczaj tańce takie jak disco czy hip hop, więc postanowiliśmy przygotować coś innego – usłyszeliśmy. Jak widać – opłaciło się.


Swój głos miała również publiczność. Przy wejściu każdemu widzowi rozdane zostały karteczki, na których po wszystkich występach wpisać miał numer najbardziej podobającej mu się prezentacji. Sala wybrała zespół NAJDŻIN reprezentujący Szkołę Podstawową nr 4 w Chojnowie, który w 20-osobowym składzie wykonał „Zaklęcie doktora Paj-chi-wo”.


Gratulujemy wszystkim występującym podczas IV edycji „Talentów znad Skory”. Nie każdy miałby odwagę zaprezentować się przed dość liczną jak na chojnowskie imprezy publicznością. Życzymy wytrwałości w dążeniu do celu i dbania o swoją pasję. Jednocześnie zapraszamy wszystkich na wrześniową, drugą cześć „Talentów...”!

Komentarze

pomysł na Talenty znad Skory 25+ to dobry pomysł , jeszcze lepszy ta na Talenty znad Skory 50+ wtedy będzie mogła połowa urzędu wystąpić i pokazać jacy są dobrzy , dostaną nagrody co bardzo lubią , będą w tv i gazecie reklamowej , nie wiem dlaczego Moksir nie organizuje nic takiego . Poza tym mamy w mieście wiele innych talentów : ekonomiczne , organizacyjne , oratoryjne ….Ech gdybym to ja był ojcem/dyrektorem to by się działo w mieście - chcecie wierzcie czy nie wierzcie
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.