Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum Arena

Dogoterapia w klasach pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie

Autor Maciek
Data utworzenia: 09 maj 2013, 08:23 Wszystkich komentarzy: 4


Dogoterapia w klasach pierwszych Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie

7 maja na zakończenie swojego programu realizowanego w klasach pierwszych SP nr 4 z zakresu bezpiecznych zachowań w kontaktach z psami pt.”Pies Reksio naszym przyjacielem” Bożena Szarek zaprosiła gości, którzy pracują na co dzień z psami i ich właścicielami :

Mariusza Siejbę – Instruktora Ośrodka Szkolenia Psów "Champion" z Legnicy oraz Ewę Siejbę zawodowego groomera- czyli specjalisty pielęgnacji zwierząt oraz ich żywienia, którzy przywieźli ze sobą psa DELTĘ - rasy golden retriever.


Uczniowie mieli możliwość obserwowania wykonywanych podstawowych komend: waruj, siad, podaj łapę, przywołanie "do mnie", przejścia przez tunel stworzony z opiekunów i chętnych dzieci oraz wiele innych form zabaw.


Ogromnym przeżyciem było dla każdego dziecka podejście indywidualne do pieska, przytulenie się do niego, pogłaskanie, poczęstowanie przysmakiem. Niektóre dzieci mające lęk przed psami, powolutku wchodziły w relację z psem, krok po kroku przybliżały się do zwierzęcia...


Dzieci miały możliwość pokazania czego nauczyły się na warsztatach prowadzonych przez Bożenę Szarek w jaki sposób chronić się przed atakiem psa, dlaczego nie należy psa głaskać – klepać po głowie, oraz przeprowadziły rozmowę z trenerami psów w jaki sposób dbać o pupile i środowisko.


Pamiętajmy, jeśli będziemy szanować swojego psa, on również będzie szanował Nas.

Więź z ukochanym psem może być najważniejszą sprawą w naszym życiu.


Komentarze

ja sam mam pieska kundelka i bardzo go kocham,bo jest moim przyjacielem
zgłoś komentarz
Świetna akcja i przydatna dla dzieciaków. Gratulacje za pomysł. Też mam pieska i bardzo go kochamy, to jest prawdziwy przyjaciel.
zgłoś komentarz
Gratulacje dla p. Szarek za takie zajęcia dla dzieci, szczególnie tych, które odczuwają lęk przed psami
zgłoś komentarz
Inicjatywa bardzo fajna. Brawa dla Pani Szarek za pomysł ale dlaczego Pani Dyrektor na każdym zdjęciu patrzy w obiektyw?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.