Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum Arena

Początek maja u kolarzy z UKK "Oriens" MTB

Autor admin
Data utworzenia: 08 maj 2013, 14:12 Wszystkich komentarzy: 0


Początek maja u kolarzy z UKK "Oriens" MTB

Drugiego maja kolarze z chojnowskiego klubu UKK „Oriens” MTB wybrali się do pobliskiej Legnicy by wziąć udział w imprezie kolarskiej jaką były Małe Grody Piastowskie. 3 dni później zmienili województwo startując w Pucharze Prezydenta Miasta Zielona Góra.

Występ w legnickim kryterium ulicznym – Małych Grodach Piastowskich zdecydowanie należy zaliczyć do udanych. Trasa, z którą zmagali się kolarze rozpoczynała się i swój finisz miała na Placu Zamkowym. Prowadziła przez ulicę Nową, Partyzantów, Ojców Zbigniewa i Michała, Senatorską i Piastowską – łącznie liczyła 1600 m.


Do Legnicy wybrały się tylko Młodziczki w osobach Aleksandry Baranowskiej i Nikoli Pawlikowskiej. W tej kategorii na kolarki czekało 8 okrążeń co dało 12,800 m trasy.


Podobnie jak w poprzednich wyścigach nasze zawodniczki trzymały się blisko siebie. Zaowocowało to kolejnymi, bardzo dobrymi miejscami. Ola Baranowska stanęła na najniższym stopniu podium, zaś Nikola oczko niżej. Gratulujemy dziewczynom dobrego występu!


5 maja większa grupa naszych kolarzy pojechała do Zielonej Góry. Odbywał się tam Wyścig MTB o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra oraz II eliminacje do OOM w kategorii junior młodszy w MTB i Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w MTB. Warto podkreślić, że był to pierwszy start naszych dwóch debiutantów – Karola i Dawida Hołodowskiego w tak poważnych zawodach. Pierwszy z nich zajął 20 pozycję, drugi niestety przez drobne przeoczenie został nieklasyfikowany. W wyścigu Młodzików łącznie wystartowało 29 zawodników.


W wyścigu Młodziczek na starcie stanęło 14 zawodniczek. Aleksandra Baranowska zajęła 10 pozycję, miejsce niżej była Nikola Pawlikowska.


Jako ostatni pojechali Juniorzy Młodsi. Dużo liczniejsza grupa zawodników – 64 zawiesiła sobie poprzeczkę bardzo wysoko. 4 okrążenia liczące 2500 m najszybciej z naszych zawodników pokonał Przemysław Kaczmarek zajmując 28 miejsce. 46 był Jan Konarzewski, piątą dziesiątkę zamykał Karol Rokus.


Klub UKK „Oriens” MTB Chojnów serdecznie dziękuje za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu firmom:

- Wulkanizacja, ul. Lubińska, Chojnów

- Kawiarni Jubilatka

- Warsztatom Terapii Zajęciowej w Chojnowie

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.