Weekend w Podgórzynie naszych kolarzy

Autor admin
Data utworzenia: 06 maj 2013, 15:51 Wszystkich komentarzy: 0

W Podgórzynie poprzedni weekend spędzili młodzi kolarze z naszego klubu UKK „Oriens” MTB Chojnów. Starty w bardzo trudnych warunkach pogodowych uznać można za udane. Zarówno Juniorzy Młodsi jak i Młodziczki dali z siebie wszystko by wywalczyć jak najlepsze wyniki.

Pierwszy wyścig odbył się w sobotę. 27 kwietnia br. miała miejsce Czasówka Sudecka – Jazda indywidualna na czas. Na dystansie 7300 m, w deszczu i sporym zimnie nasi kolarze zaprezentowali się bardzo korzystnie. Najlepiej pojechała Nikola Pawlikowska zajmując 6 miejsce w swojej kategorii. Oczko niżej uplasowała się Aleksandra Baranowska. Chłopcy również „ułożyli” się po kolei – 14 był Jan Konarzewski, 15 Karol Rokus, 16 Przemysław Kaczmarek.

Kolejny dzień młodzi zawodnicy spędzili również w Podgórzynie. W niedzielę, 28 kwietnia odbyło się Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie o Puchar Wójta Gminy Podgórzyn. Ponownie przy niskiej temperaturze i padającym deszczu na linii startu stanęli juniorzy młodsi i młodziczki z naszego miasta. Na trasie składającej się z 6 okrążeń na dystansie 2400 m o podium otarła się Aleksandra Baranowska zdobywając 4 miejsce, 8 była Nikola Pawlikowska. Chłopcy, na których czekało 9 okrążeń ponownie trzymali się blisko – 11, 12 i 13 miejsce zajęli kolejno: Jan Konarzewski, Karol Rokus i Przemysław Kaczmarek.

Na dniach kolejne wieści z kolarskiego świata UKK „Oriens”.