Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnowski zakład Dolazamet boryka się z trudnościami

Autor admin
Data utworzenia: 22 sierpień 2011, 11:07 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowski zakład Dolazamet boryka się z trudnościami
  Z pierwszym dniem lipca 2011 chojnowski zakład Dolzamet został wykupiony przez nowego właściciela. Prywatny inwestor Wiesław Mielczarek postanowił podtrzymać produkcję łańcuchów i tym samym utrzymać zatrudnienie pracowników.

  Przed zakupem firmy, która do tych czas generowała same straty Inwestor był zapewniany przez Urząd Gminy i Urząd Miejski o zwolnieniu fabryki z podatku na okres 5 lat.
Obecnie wiadomo, że Urząd Gminy wycofuje się z wspomnianej deklaracji z powodu problemów finansowych.

  Okazało się to dużym ciosem dla właściciela, który pod wpływem obietnic obu urzędów zdecydował się na wykupienie chojnowskiego Dolzametu.
„Zwolnienie z podatku nie było po to żeby zdyskontować pieniądze dla własnych korzyści. Pieniądze miały być przeznaczone w rozbudowę, renowacje maszyn, umocnienie pozycji firmy na rynku i w przyszłości stworzenie nowych miejsc pracy” dodaje Robert Lenartowicz – dyrektor firmy.
W tym momencie firma nie ma możliwości pozyskania dodatkowych środków finansowych z innych źródeł. Inwestuje w dalszy rozwój zakładu własne wypracowane pieniądze.

  Inwestor nie przewiduje czarnego scenariusza, ale obawia się załamania rynku. W takim przypadku utrzymanie dawnego giganta branży metalowej bez nowych zamówień i kontraktów, będzie graniczyć z cudem. Wtedy ponownie Dolzamet popadnie w zadłużenia finansowe. Nowy właściciel z Częstochowy jest zawiedziony niepoważnym podejściem Urzędu Gminy i radnych. Bez tych zwolnień podatkowych zakład nie będzie mógł prawidłowo funkcjonować a w razie kryzysu, może nawet przestać istnieć.

  Nowemu właścicielowi zależy na dobrej atmosferze w firmie. Skupia się na potrzebach pracowników. W tym momencie podwyżki wynagrodzenia pracowników nie są realne ze względu na stan finansowy firmy.
Po mimo wielu trudności właściciel uważa, że zakład łańcuchów Dolzamet ma szansę się rozwijać i w przyszłości stać się firmą dochodową. Więc Życzymy Sukcesów.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.