Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Narkotykom STOP - prelekcja w "109-tce"

Autor admin
Data utworzenia: 30 kwiecień 2013, 14:08 Wszystkich komentarzy: 6


Narkotykom STOP - prelekcja w "109-tce"

Na zaproszenie dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie do szkoły przy ul. Wojska Polskiego przybyli mundurowi z chojnowskiego oraz legnickiego komisariatu policji w towarzystwie przedstawiciela Monaru by przeprowadzić pogadankę o zagrożeniach płynących z zażywania narkotyków.

Jak na każdym kroku informują media, przestrzegają policjanci, lekarze – temat narkotyków w szkołach, w coraz to niższych klasach jest wciąż obecny. Ciężko znaleźć w szkolnej ławce osobę, która choć raz w życiu nie paliła marihuany. Ten uważany przez większość osób lekki narkotyk często jest substytutem alkoholu, pomaga się odstresować, dobrze bawić, mieć lepszy humor. Jednak to tylko jedna strona medalu. Ta gorsza, o której nie mówi się w szkolnym środowisku za dużo jest o wiele gorsza…


Właśnie w celu przedstawienia zagrożeń jakie płyną z zażywania narkotyków odbyły się dzisiejszego (30.04.2013 r.) dnia dwa spotkania, w których udział – poza uczniami szkoły – wziął Piotr Demiańczuk – młodszy aspirant komisariatu w Chojnowie, Andrzej Jurkowski z Wydziału ds. Nieletnich legnickiej policji oraz Artur Torbiński - pracownik Monaru.


Spotkania rozpoczynali mundurowi przedstawiając młodzieży konsekwencje prawne jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków. Spora część uczniów brała czynny udział w rozmowie zadając pytania w interesujących ich kwestiach. Po wprowadzeniu policjantów głos zabrał pracownik Monaru, który w ciekawy sposób, z odwołaniem do historii czy filozofii poruszał problem narkotyków wśród młodzieży.


Statystyki są bezlitosne. Około połowa licealistów od czasu do czasu sięga po używki, z czego prawie 16% robi to regularnie. Spotkania takie jak to dzisiejsze, które odbyło się w „109-tce” zdecydowanie są potrzebne. O słuszności mogą też świadczyć brawa, jakie zebrali występujący od uczniów na zakończenie dzisiejszej prelekcji.
Komentarze

szkoda, że mnie nie było - dowiedziałabym się czym jest 'leratywizm' wartości
zgłoś komentarz
'leratywizm' wartości odzwierciedla poziom ludzi którzy zapraszają takiego ”fachowca” . Może by tak przebadać radnych na tę okoliczność bo może coś biorą na boku i dlatego uchwalają bzdury które wpierw negują. Widziałem raz jednego z takimi czerwonymi oczami …. a może to tylko była alergia ...
zgłoś komentarz
Proszę bardzo tu też dzielnicowy jest lansowany ,średni kilka razy w m-c .Tym razem hasłem przewodnim jest "leratywizm" jak super dzielnicowy tego nie dostrzegł ? Pani Agnieszko niech pani da tym młodym chłopakom odsapnąć i odpuszczą choć co drugą imprezę z pani połowicą.
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Cool Product Info 406c179
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Cool Product Guide 254e2de
zgłoś komentarz
Please try Google before asking about Updated Product Info fd0d224
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.