Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Majówka w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 29 kwiecień 2013, 14:58 Wszystkich komentarzy: 9


Majówka w Chojnowie

Pod znakiem sportu i muzyki upłynie tegoroczna Majówka w Chojnowie. Organizatorem tegorocznych obchodów święta 3 maja jest Burmistrz Miasta Chojnowa.

Obchody Święta Narodowego 3. Maja rozpoczną się o godz. 10.00. Wtedy też odbędzie się Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta. Wszyscy zainteresowani proszeni są o zapisy, które prowadzone będą od godz. 9.00. Turniej odbędzie się na kortach Stadionu Miejskiego.

Godzinę później, o 11.00 na Stadionie Miejskim zgromadzą się wszyscy miłośnicy Chojnowianki by dopingować swój klub w starciu z drużyną „Dąb” Siedliska.

Pozostając jeszcze w sportowym klimacie – o 14.00 na Stadionie Miejskim rywalizować będą ze sobą drużyny piłkarskie reprezentujące swoje firmy w Turnieju Piki Nożnej Zakładów Pracy.

Zgodnie z tradycją o 11.30 złożone zostaną kwiaty pod obeliskiem przy ul. Chmielnej w hołdzie Twórcom Konstytucji 3. Maja i ich potomnym. Stamtąd wierni udadzą się do kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła na mszę święta w intencji Ojczyzny.

Finałem obchodów święta 3 maja będą dwa koncerty. Przed chojnowską publicznością zagra doskonale znana Faza Blues oraz Syndykat, zespół z Essen, w którego składzie gra dawny mieszkaniec naszego miasta. Koncerty odbędą się na Stadionie Miejskim.
Komentarze

A gdzie będą te koncerty?
zgłoś komentarz
@Tadek - wybacz przeoczenie. Informacja uzupełniona.
zgłoś komentarz
CO ZA CIEMNOGRÓD I OCIEMNIAŁY BURMISTRZ DEWOT ! Polskie święto państwowe i msza święta w jej obchodach ,msza w instytucji która była ostro przeciw tej konstytucji i nazywała ją zamachem stanu.
Pamiętając o tym, kto najsilniej będzie zwalczał próbę zreformowania ustroju zamachem na dobro Kościoła, że może oznaczać zmniejszenie wpływów do kasy kościelnej, a może nawet konieczność płacenia podatków, uszczuplenie przywilejów. Taki patriotyzm nigdy nie jest dla Kościoła patriotyzmem.
Dziś jednak to kościół najgłośniej świętuje upadłą Konstytucję.

Panie Serkies ! jest pan urzędnikiem państwowym a dzisiejszą konstytucją podciera pan sobie tyłek w te święto dając mszę świętą do programu obchodów ! Art. 10
1. Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań.

zgłoś komentarz
co roku tak jest i tak juz bedzie dopoki kosciol bedzie rozdawal karty w tym miescie
zgłoś komentarz
@El_Nino konstytucja ma najwyższą moc prawną jest aktem prawnym.
Art.2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem PRAWNYM !
Art.25. roz.2 Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych.
Art.53. roz.1.Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
roz.6.Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.roz.7.Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.

Burmistrz zaciemniały dewot ma gdzieś najwyższy akt prawny jakim jest konstytucja.
Jak dewot chce niech jako osoba prywatna leży krzyżem od rana do nocy w kościele i wali paciory, ale nie jako władza publiczna, gdzie mam rozdział państwa od kościoła !, bo łamie prawo .
Zresztą trzeba się tym zająć w innych miastach ludzie podają takie rzeczy do prokuratury i tu trzeba będzie zrobić porządek .
zgłoś komentarz
Podam na szybko kilka przykładów.
Świnoujście - Lesław Maciejewski podaje do prokuratury burmistrza i rade miasta za powieszenie krzyża w sali obrad powołując się na art 25 i 53 niestety sąd olewa sprawę i już trafiła do do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.
Warszawa - strażnicy miejscy podczas procesji niosą w mundurach relikwie jakieś Faustyny sprawa trafia do prokuratury o załamanie arty 25 i 53 oraz regulaminu straży miejskiej.Sprawa w toku.
Łudź - wiceprezydent wstępuje oficjalnie nie jako osoba prywatna, ale jako władza świecka Wiceprezydent Krzysztof Piątkowski do Międzynarodowego Zakonu św. Jerzego sprawa trafia do prokuratury.Sprawa w toku.
zgłoś komentarz
Jeszcze można podać przykład gimnazjum z Wrocławia i grupę uczniów, którzy odwołali się w tej chwili do drugiej instancji o usunięcie krzyży z sal lekcyjnych.Natomiast polityk PIS, których ich obrażał nazywając "matołami" przegrał z nimi sprawę za co musiał przeprosić publicznie i zapłacił sporo kwotę na cele charytatywne .
Janek ty dewocie uważaj, bo ci się zbiera jak nie służysz do mszy wieszasz krzyże w sali obrad czy dotujesz kościół to jeszcze w państwowe święta organizujesz msze ! rozum postradałeś ? swoje zabobony zachowaj dla siebie .
zgłoś komentarz
a może by tak zorganizować turniej dla młodzieży a nie dla zakładów pracy? Jakie zakłady pracy ? co to ma być! Jeśłi chcecie prawdziwego współzawodnictwa zakładów pracy zróbcie im turniej w godzinach pracy w dni robocze a nie w święta. Zobaczycie wtedy czy "zakłady pracy" z przyjemnością poprą ta inicjatywę i zwolnią z pracy zespoły. Coś mi się nie wydaje. święta nie są dla zakładów ani też dla robienia z ich powodów mszy. Jak chcesz się modlić to się módl ile masz ochotę i do czego tylko chcesz. Mój Bóg - moja sprawa. Niestety pewne dewoty nie potrafią jeszcze tego rozgraniczyć bo są nieporadne życiowo i chwytają się wszelkich zagrań byle tylko utrzymać mordeczkę w korytku.
zgłoś komentarz
należy zadać pytanie od kiedy to burmistrz - urzędnik państwowy - zajmuje się organizacją mszy świętej i ile z tego tytułu otrzymuje wynagrodzenia od koscioła ? czy ma z kościołem umowę że organizuje owieczki z kasą które to owieczki "dobrowolnie" zostawią pieniązki na tacy. Ile z każdej zorganizowanej tacy ma burmistrz a ile z tego mają mieszkańcy miasta którzy opłacają jego wynagrodzenie ? Może w dobie kryzysu i szukania oszczędności taniej jest zwolnic burmistrza i zatrudnic go w kościele ? może się w końcu zastanowi co robi, dla kogo i za czyje pieniądze! czas zacząć sprawdzać jak burmistrz marnuje naszą kasę na coś czym nie ma prawa się zajmować ! łamiąc prawo jesteś grzesznikiem ?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.