Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnowski spacer przez świat teatru z Silebią

Autor admin
Data utworzenia: 29 kwiecień 2013, 10:50 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowski spacer przez świat teatru z Silebią

Dziesięć spektakli teatralnych obejrzeli widzowie oraz jurorzy podczas VIII edycji Przeglądu Teatralnego Silebia 2013. Na scenie w MOKSiR zaprezentowały się grupy z Chojnowa, Raszówki, Lwówka Śląskiego, Kamiennej Góry, Boguszowa Gorce oraz Wałbrzycha.

- Absolutnie wszyscy byliście fantastyczni – po występach mówił jeden z jurorów, aktor legnickiego teatru Paweł Palcat. - Czasami jadła was trema, ale to też dobrze, bo każdy z was jakoś sobie z tym radził – śmiesznie, mniej śmiesznie, ale zawsze do przodu. To jest najważniejsze żeby się nie poddawać i iść dalej! – dodał.


Właśnie na legnickiego aktora oraz pochodzącą z Chojnowa Karolinę Rosocką czekało trudne zadanie. Spośród 10 spektakli wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach – szkoły podstawowe oraz gimnazja. Prawie sześciogodzinne występy były swoistą wyprawą przez świat teatru - Każdy z tych 10 spektakli był inny. Mieliśmy czarny teatr, teatr mocno dydaktyczny, baśnie, przełamywanie znanych motywów z bajek, spektakle były absolutnie różne. Takie rzeczy rzadko zdarzają się nawet na profesjonalnych festiwalach teatralnych – chwalił dzieci i młodzież Paweł Palcat.


Po tylu dobrych słowach zadanie wyłonienia zwycięzców wydawało się wręcz niemożliwe. Z takiego samego założenia wyszli jurorzy, którzy postanowili nagrodzić wszystkich występujących - Postanowiliśmy przyjąć formułę przeglądu i nagrodzić was wszystkich, dlatego wszyscy dostają dziś nagrody – usłyszeliśmy w uzasadnieniu werdyktu.

Gratulujemy młodym aktorom i życzymy kolejnych sukcesów na scenicznej drodze!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.