Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Uroczyste zakończenie ostatnich klas Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie

Autor admin
Data utworzenia: 27 kwiecień 2013, 17:01 Wszystkich komentarzy: 0


Uroczyste zakończenie ostatnich klas Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie

„Drodzy Absolwenci PZS w Chojnowie – rocznik 2013!” - tymi słowami dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, Mariusz Kowalczyk, rozpoczął uroczyste zakończenie szkoły klas maturalnych, które odbyło się w Domu Schrama. Ostatnie wspólne chwile przed przystąpieniem do egzaminu dojrzałości uczniów chojnowskich szkół upłynęły pod znakiem wzruszeń, gratulacji i podziękowań.

- Postępujcie tak aby rozsławiać, nie tylko w regionie, nie tylko w Polsce, ale nawet na świecie dobre imię Powiatowego Zespołu Szkół. Chciałbym na zakończenie życzyć aby ten dzisiejszy słoneczny dzień trwał w waszym życiu jak najdłużej, wszystkiego najlepszego! - tak Starosta Powiatu Legnickiego Jarosław Humenny żegnał tegorocznych maturzystów.


Już 7 maja uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie oraz Technikum kształcącym w zawodach Technik Ekonomista, Technik Handlowiec, Technik Hodowca Koni, Technik Hotelarz i Technik Mechanik chwycą długopisy w dłoń by przystąpić do egzaminu dojrzałości. Czekać na nich będzie język polski, matematyka, język obcy oraz wybrane przedmioty. - Dla Was wszystkich rozpoczyna się ważny okres w życiu: budowanie własnej dorosłej przyszłości. Drogę wyznacza Wam najpierw matura, które zdawanie za kilka dni rozpoczniecie, następnie klasy techniczne zmierzą się z egzaminami potwierdzającymi kwalifikacje zawodowe – mówił dyrektor PZS.


Wczorajszego dnia najlepsi absolwenci PZS w Chojnowie otrzymali z rąk dyrektora oraz swoich wychowawców wyróżnienia za dobre wyniki w nauce oraz inne indywidualne osiągnięcia nagrody. Pamiątkowe podarki otrzymali również rodzice uczniów, którzy brali czynny udział w życiu szkoły. Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca. Naturalnie nie obeszło się bez wzruszeń.


Ten szczególny dla tegorocznych maturzystów dzień uświetniły występy uczniów szkoły. W piękny świat muzyki przeniosła zgromadzonych Alina Żybura, zaś rozśmieszał Kuba z kabaretu "Na czworaka" w asyście koleżanek i kolegów ze szkolnej ławy.


- Żegnam Was, Uczniowie PZS w Chojnowie, życząc, by jak najwięcej Waszych marzeń się spełniło – podsumował dyrektor PZS, Mariusz Kowalczyk - Żebyście zawsze czuli, że postępujecie w zgodzie ze sobą. Abyście dobrze i z dumą wspominali te 3-4 lata spędzone w naszej szkole. A wiedza, nauka którą tu zdobyliście zaowocowała w waszym przyszłym życiu.

Również przyłączamy się do życzeń i trzymamy kciuki za chojnowskich maturzystów by egzamin, z którym już niebawem się zmierzą wypadł jak najlepiej!

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.