Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Poranne dachowanie

Autor MsFireMax
Data utworzenia: 08 kwiecień 2013, 08:54 Wszystkich komentarzy: 16


Poranne dachowanie

7 kwietnia tuż przed godziną 6:00 na ulicy legnickiej nieopodal dawnego przejazdu kolejowego doszło do wypadku drogowego. Kierujący Volkswagenem wpadł do rowu, gdzie jego pojazd przewrócił się na dach. Nikt nie ucierpiał.

Kierujący Volkswagenem wydostał się z samochodu o własnych siłach.

Z relacji świadków zderzenia wynika, że mężczyzna jadący dostawczym Volkswagenem nie dostosował prędkości tracąc panowanie nad pojazdem i lądując w rowie. Kilka bądź kilkanaście godzin wcześniej na tym samym odcinku drogi miał miejsce inny, mniej groźny wypadek.Komentarze

Bariera która chroniła samochody przed spadkiem na dach została uszkodzona dwa miesiące temu . od tego czasu nikt ze służb miejskich nie interweniował w tej sprawie bo mają bezpieczeństwo mieszkańców w dupie. Z tego co słyszałem jeden z radnych wnioskował o to by natychmiast została ona naprawiona ale jak się okazało postawiono zamiast nowej bariery trzy słupki plastikowe. Wynikiem tego braku zainteresowania wobec bezpieczeństwa w mieście są szkody które ponieśli właściciele samochodów wpadających w tę dziurę. Statystycznie niedługo powinien wpaść tam jakiś radny lub burmistrz to może się coś naprawi.
zgłoś komentarz
Wcześniej ok. godziny 4,00 też leżało auto w rowie za torami tyle że osobowe .Możliwe że z tamtego auta wyciekło coś na drogę przy załadunku auta na lawetę bo przecież nie mogło nic wycieknąć z busa który jeszcze leżał w rowie a widziałem ze strażacy sypali sorbentem drogę przed torami kolejowymi .Więc kierowca busa mógł wpaść w poślizg wjeżdżając w plamę oleju.
zgłoś komentarz
Niestety nigdy nie było barierki na torowisku która uniemożliwiała by wpadniecie do rowu od strony Michowa wystarczy spojrzeć na zdjęcia w którym miejscu znajduje się samochód markochojnow a barierka o której mówisz została uszkodzona podczas wypadku ciężarówki francepol i cytropol Zielona Góra o której można przeczytać na łamach portalu ...
Co do ciebie TOOM droga została zasypana sorbentem i uprzątnięta po wypadku z godziny 4 gdyby nie prędkość prowadzącego dostawczego volkswagena nie doszło by do wypadku, kierowca starał się rzucić winę na strażaków lecz Chojnowska policja nie dala się na to nabrać.
zgłoś komentarz
@ firemax rozumie że sama się nie uszkodziła ale od tamtego czasu upłynęło wiele wody w rzecze i ? nic . Wstawiono 3 plastikowe słupki. Jeśli nie wszyscy wiedzą w Białej mieści się oddział firmy ZAKŁAD BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO ZABERD S A , z Białej do tej barierki jedzie się około 15 minut rowerem. Wypadek ciężarówek miał miejsce kiedy ?
tu nie chodzi o to kto ją uszkodził tylko co zrobiono żeby ją naprawić. W ocenie faktów i czasu który upłynął oraz możliwości technicznych - nic!
To jest właśnie kolejny przykład niemocy , niemożliwości , bezradności i braku zainteresowania ze strony aparatu urzędniczego do poprawy bezpieczeństwa w mieście.
Brawo urząd - po raz kolejny pokazaliści8e jacy jesteście nieudolni w tym co robicie.
zgłoś komentarz
rozumie że było problemem wysłanie pisma , wykonanie telefonu do właściciela drogi , ustalenie właściciela drogi czy barierek, ustalenie firmy która mogła by to naprawić aby mieszkańcy nie wpadali tam raz w tygodniu. to kawał ciężkiej i niewykonalnej roboty często przewyższający umiejętności dobrze opłacanej kadry . W zasadzie to nie było to w interesie miasta . Mieszkańcy mogą dachować a może kiedyś ktoś się tam zabije to burmistrz zamiast oglądać się za dupami na finale powiatowego konkursu z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym (dla dzieci szkół podstawowych a nie samorządowców ) weźmie się za robotę i zadba o bezpieczeństwo mieszkańców a nie policjantek. one same dbają o siebie.
zgłoś komentarz
W niedziele był już na miejscu człowiek z zarządu dróg wiec miejmy nadzieje ze w tym tygodniu zostaną wymienione wszystkie uszkodzone odcinki bariery energochłonnej których na tym odcinku jest sporo...
Zgodzę się z tobą w tym ze ktoś jest nieudolny skoro nie potrafi załatwić wymiany bariery przez tak długi okres czasu.
zgłoś komentarz
Policji to mam dość po tym wypadku po zrobieniu kilku zdjęć zostałem potraktowany jak przestępca ;P Komuś przeszkadzało to ze człowiek zrobił kilka zdjęć by napisać krotki artykuł na lamach portalu...
zgłoś komentarz
komuś bardziej przeszkadzało to że dokumentujesz nieudolność innych. Policja nie ma prawa nawet pisnąć w takiej sytuacji , wystarczyło włączyć nagrywanie filmu zamiast robić zdjęcia. Następnie udać się do komendanta w celu złożenia skargi na zachowanie jego podwładnych. Tak jak pisałem poprzewracało się młodym policjantom w głowie i robią sobie rajdy i zatrzymania wszystkich co tylko pokazują się na drodze. Proponuję wyostrzyć aparat jak staną na zakazie zatrzymywania się lub jak będą jechali bez pasów. W związku z tym że jesteś "reporterem" czy w inny sposób współpracujesz z portalem miało by to szerszy oddźwięk w mieście i spowodowało wyciągnięcie wniosków zarówno przez policjantów jak i społeczeństwo co do ich praw.
zgłoś komentarz
Oni nawet ruchem nie kierowali wszystko było na głowie straży która po za zabezpieczeniem miejsca wypadku kierowała ruchem a 3 funkcjonariuszy zabrało się tylko za wypełnienie papierków i siedzenie w radiowozach i łamaniu przepisów masz racje wielu pogmatwało się w głowach.
Nie wiem czy można nazwać mnie reporterem po kilku artykułach na tym portalu oraz w lokalnej prasie. Staram się pisać o tym co ma miejsce w mojej okolicy i to co mnie interesuje a wydarzenia związane z strażą pożarna jak i sama straż interesuje mnie najbardziej ;)
zgłoś komentarz
Wyobrażam sobie co przeżyłeś firemax, pewnie masz dość policji na dłuższy okres czasu i następnym razem zastanowisz się za nim zrobisz zdjęcia...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.