Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Dni Dawcy Szpiku Kostnego w Galerii Piastów

Autor PWSZ Legnica
Data utworzenia: 22 marzec 2013, 13:57 Wszystkich komentarzy: 0


Dni Dawcy Szpiku Kostnego w Galerii Piastów

W najbliższy weekend - 23 i 24 marca - w legnickiej Galerii Piastów odbędą się Dni Dawcy Szpiku Kostnego. Akcja trwać będzie w godzinach 10:00 - 18:00.

Aby zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego, nie trzeba pobierać nawet krwi. Wystarczy zrobić wymaz z wewnętrznej strony policzka za pomocą pałeczek.

Celem przedsięwzięcia jest znalezienie jak największej liczby dawców dla osób, które chorują na białaczkę. Dla większości chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep zdrowych komórek macierzystych od „genetycznego bliźniaka“.

Dawcą musi być osoba zdrowa, w wieku od 18-50 lat, która nie chorowała na gruźlicę, nowotwory, choroby hematologiczne, wirusowe zapalenie wątroby, nie jest nosicielem wirusa HIV, HBS (żółtaczki) i cytomegalii (jest to choroba zakaźna wywoływana przez wirusa CMV).

Proces rejestracyjny trwa krótką chwilę i polega na przeprowadzeniu krótkiego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza i pobraniu wymazu z wewnętrznej części policzka.

Jest to kolejna akacja tego typu, w której uczestniczy społeczność studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, Fundacja DKMS „Wspólnie przeciw Białaczce” oraz Galeria Piastów.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.