Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wiosenno-wielkanocne spotkanie maluchów w bibliotece

Autor admin
Data utworzenia: 21 marzec 2013, 10:30 Wszystkich komentarzy: 8


Wiosenno-wielkanocne spotkanie maluchów w bibliotece

Wolna środa w bibliotece, a mimo to budynek żywy i wesoły jak mało kiedy. Wczorajszego dnia, tj. 20 marca najmłodsi czytelnicy bawili i uczyli się w ramach comiesięcznych spotkań w Bibliotecznej Akademii Malucha. Jak zwykle była wspaniała, pełna atrakcji zabawa, grad pomysłów od pań bibliotekarek i smutek przy pożegnaniu.

- Razem z dzieckiem chodzimy na Biblioteczną Akademię Malucha od dłuższego czas i za każdym razem jest coraz lepiej – mówi mama uśmiechniętej dziewczynki dodając – Niebawem dojdzie do tego, że będziemy odliczały dni w miesiącu do kolejnego spotkania.


Biblioteczna Akademia Malucha cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych dzieci z naszego miasta i okolic. Większość maluchów, które raz przyjdą na środowe zajęcia chce wracać do nowo poznanych kolegów i koleżanek i wspólnie z nimi się bawić. Jednak nie byłoby to możliwe bez pomysłów pań bibliotekarek, które na kolejne spotkania serwują swoim uczniom coraz to nowe pomysły i atrakcje. Nie inaczej było tym razem…


Spotkanie tradycyjnie już rozpoczęło powitanie w kolorowej chuście do melodii utworu „Panie Janie…”. Tuż po zaczęła się część właściwa.

Panie bibliotekarki wzięły sobie do serca słowa Alfreda Hitchcocka o rosnącym napięciu i rozpoczęły z grubej rury – od teatrzyku „Historia żółtego kaczątka”. Historia opowiadająca o kurczątku, które nie mogło zrozumieć dlaczego jego rodzice są tak zajęci przed świętami zainteresowała wszystkie maluchy. Dzięki temu nie miały później problemów z udzieleniem odpowiedzi na szereg pytań dotyczących przedstawienia.


Jako, że Święta Wielkanocne tuż, tuż panie bibliotekarki przygotowały pogadankę o tym szczególnym czasie. Dzieci opowiadały o świątecznych potrawach, zwyczajach i tradycjach kultywowanych w ich domach. Chętnie odpowiadały na szereg, często trudnych pytań dotyczących Wielkanocy.


Całe środowe spotkanie przebiegało w świąteczno-wiosennej atmosferze. Mimo, że za oknem pogoda nie „rozpieszczała”, to w murach biblioteki świeciło słońce. Dzieci wykonywały prace plastyczne „Kolorowe jajeczka”, wspólnie z rodzicami odgadywały rebusy, śpiewały i tańczyły do znanej z poprzednich spotkań piosenki „Miała baba koguta”.


Nie mogło również zabraknąć pysznego poczęstunku, tak oczekiwanego przez zapracowane dzieci. Po nim przyszła kolej na liczne konkurencje sprawnościowe takie jak turlanie jajka do koszyczka, obieranie gotowanych jajek, zabawa w wyliczankę.


Na koniec panie bibliotekarki wręczyły maluchom świąteczne niespodzianki i złożyły życzenia rodzicom i dzieciom:

Mówi zając do baranka – jaka piękna to pisanka.
Wtem z jajeczka wyszła kurka, nastroszyła swoje piórka.
Biega, głośno krzyczy, że: Wesołych Świąt Wam życzy

Do zobaczenia za miesiąc, oczywiście na spotkaniach z cyklu Bibliotecznej Akademii Malucha!
Komentarze

Spore zainteresowanie było. Jak widać instytucje potrafią zainteresować. Można? Można!
zgłoś komentarz
to nie instytucje to konkretnie te Panie, które tam pracują!
zgłoś komentarz
NIE ! biblioteka i jej pracownicy są utrzymywani z budżetu miasta więc są instytucją samorządową.
zgłoś komentarz
Wspaniałe działania. Dzieci i rodzice zadowolenie i właśnie oto chodzi. Minki maluszków świadczą o zainteresowaniu. Można, można, zgadzam się!
zgłoś komentarz
Wspaniałe - cudowne, zdumiewające, zadziwiające, godne podziwu itd

No pewnie że można wykonać dobrze swoją pracę skoro należy ona do naszych obowiązków i otrzymuje się za to dobrą pensję.
zgłoś komentarz
zwroc uwage Psymon ze w chojnowie dobra pensja to nie jest gwarancja dobrze wykonanej pracy ;-)
zgłoś komentarz
Oczywiście że zdaje sobie sprawę i pamiętam wynagrodzenie burmistrza i jego nędzne 163 tyś w 2012 roku ,że chce się chłopu za takie grosze szarpać :)
Jednak w tym przypadku niema zastrzeżeń ,dobrze wykonana praca ale bez przesady na tymi "wspaniałościami"
zgłoś komentarz
po co te zachwyty i podnieta ??? nie rozpływajcie się tak nad tymi Paniami bo to ich praca, więc wykonują ją tak jak powinny
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.