Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Pięć złotych i jeden srebrny medal naszych bokserów na Mistrzostwach Dolnego Śląska (Video)

Autor Maciek
Data utworzenia: 18 marzec 2013, 15:59 Wszystkich komentarzy: 3


Pięć złotych i jeden srebrny medal naszych bokserów na Mistrzostwach Dolnego Śląska (Video)

Miniony weekend przyniósł wiele sukcesów sportowych dla naszego miasta i powiatu. Grupa bokserska Champion Chojnów Powiat Legnicki znakomicie spisała się na Mistrzostwach Dolnego Śląska. Nasi sportowcy zdominowali cała imprezę. Trener Arkadiusz Lewandowski był bardzo zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

Wielki sukces - tylko tymi słowami można określić to co osiągnęli nasi młodzi adepci boksu. Reprezentanci Champion Chojnów Powiat Legnicki zdobyli 5 złotych medali oraz 1 srebrny. W Dziadowej Kłodzie tuż za Wrocławiem odbyła się ta prestiżowa impreza, która gościła 80 najlepszych zawodników Dolnego Śląska.


Trener Arkadiusz Lewandowski w samych superlatywach wypowiadał się o organizatorach:

„ Impreza była znakomicie przygotowana od strony technicznej, wszystko było dopięte na ostatni guzik. Bardzo zaskoczyła mnie postawa tutejszych władz. Obecny na mistrzostwach wicestarosta Sławomir Pytel od początku do końca był z nami i wspierał młodych zawodników”.

Do zawodów Champion Chojnów Powiat Legnicki wystawiło aż 7 reprezentantów w tym 5 kadetów i 2 Juniorów. Wśród pierwszej grupy wystąpili:

-Kacper Harkawy – złoty medalista

-Sebastian Masiąg – srebrny medalista

-Mateusz Stachurka

-Oskar Łużny – złoty medalista

-Kamil Mroczkowski – złoty medalista

Juniorów reprezentowali:

-Łukasz Niemczyk- złoty medalista

-Kuba Czapski – złoty medalista


Mateusz Stachurka ma już zapewniony srebrny medal, jednak jest jeszcze wielka szansa powalczyć o złoto. W najbliższy weekend stoczy on swoja walkę finałową. Warto dodać, że w kategorii wagowej Mateusza była spora liczba uczestników dlatego też nie udało się wyłonić zwycięscy w trakcie dwudniowych Mistrzostw Dolnego Śląska. Najprawdopodobniej walka odbędzie się w Wałbrzychu przy okazji kolejnych zawodów. Oprócz pojedynku naszego boksera odbędzie się jeszcze 4-5 pozostałych finałów.

Już wkrótce w Złotowie nasi zawodnicy rywalizować będą w eliminacjach do Mistrzostw Polski gdzie rywalami będą reprezentacje dwóch innych województw.

Najbliższy weekend to również okres kiedy to Champion Chojnów Powiat Legnicki obchodzić będzie swoje trzecie urodziny. Z tej okazji w Ceglanym Dworku zostanie przygotowana specjalna uroczystość na której władze klubu wraz z trenerem podziękują wszystkim, którzy do tej pory wspierali chojnowski klub.

Przez pierwsze trzy lata swojej działalności trener Arkadiusz Lewandowski osiągnął z młodzieżą bardzo wiele. Młodzi sportowcy zdobyli 7 medali Mistrzostw Polski, 3 Puchary Polski, wielokrotnie reprezentowali nasz kraj na zawodach międzynarodowych z „orzełkiem” na piersi.

Klub zaprasza wszystkich zainteresowanych z roczników 1999-2000 na darmowe treningi, które odbywają się na salce przy ul. Witosa codziennie o 18:00.

Dzięki uprzejmości klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki udało nam się uzyskać film z jednego z pojedynków:Komentarze

"Bardzo zaskoczyła mnie postawa tutejszych władz. Obecny na mistrzostwach wicestarosta od początku do końca był z nami i wspierał młodych zawodników”. - to niespotykane w Chojnowie.
tamtejsze władze poczuwały się i solidaryzowały z zawodnikami / uczestnikami do końca w przeciwieństwie do naszego lokalnego burmistrz w mieście na gimnazjadzie wioślarskiej - fundator nagród ;-) jak zawsze spóźniony żeby wszyscy kierowali na niego wzrok kiedy już impreza trwa - pokazał się i zbiegł w niewyjaśnionych okolicznościach po niecałych 15 minutach.

co do wyników Champion Chojnów Powiat Legnicki to gratulacje za wspaniałe osiągnięcia w tak krótkim czasie. Gratuluję wszystkim zawodnikom oraz trenerowi i wszystkim działaczom.
zgłoś komentarz
No, no, WIELKIE GRATULACJE DLA CHOJNOWSKICH BOKSERÓW ! Tak trzymać i oby tak dalej ! :)
zgłoś komentarz
Gratulacje, w tak krótkim czasie i takie sukcesy oby tak dalej trzymam kciuki za was chłopaki.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.