Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Gimnazjaliści zaprosili do „Magicznej Krainy Zdrowia”

Autor admin
Data utworzenia: 12 marzec 2013, 15:48 Wszystkich komentarzy: 0


Gimnazjaliści zaprosili do „Magicznej Krainy Zdrowia”

Jeśli byśmy zapytali uważniejszych Czytelników naszego Portalu z czym kojarzy się im Gimnazjum nr 2 w Chojnowie to większość odpowiedziałaby – z ekologią i zdrowym żywieniem. Dziś, tj. 12 marca 2013 r. uczniowie szkoły zaprosili młodszych kolegów i koleżanki do siebie na przedstawienie, które było kluczem do „Magicznej Krainy Zdrowia”.

O 9.00 w szkole przy ul. Konarskiego 4 gościli najmłodsi przyjaciele „Dwójki” – dzieci z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 3. W auli szkoły, specjalnie dla nich, starsi koledzy z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie przygotowali przedstawienie, w którym w zabawny sposób, z wykorzystaniem znanych postaci z bajek – czerwonego kapturka, zajączka, wilka i babci – uczyli jak zdrowo żyć. Była więc mowa o segregacji śmieci, zagadki związane z przepysznymi owocami i warzywami, wspólny taniec oraz zdrowy poczęstunek. Aktorzy z Gimnazjum nr 2 częstowali młodsze koleżanki i kolegów świeżymi warzywami, owocami i sokami. Smacznie i zdrowo!


Po przedszkolakach do Gimnazjum nr 2 przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3. Im również eko-gimnazjaliści zaprezentowali swoją historię opowiadając o zdrowym trybie życie w humorystyczny sposób. Uczniowie „Trójki”, podobnie jak przedszkolaki nie mieli większych problemów z warzywnym quizem, chętnie – wspólnie z nauczycielami – tańczyli, by na pożegnanie zasmakować zdrowego poczęstunku.

Za przedstawienie „Magiczna Kraina Życia” odpowiedzialni są uczniowie klasy 3 C przy wsparciu nauczycielek - Aliny Bujak i Lucyny Spes. Zostało ono zrealizowane dzięki nieocenionemu wsparciu logistycznemu Pań: Jadwigi Kranc, Małgorzaty Graban, które w sobotę - 9 marca pomogły przygotować profesjonalną scenografię. Organizatorzy spektaklu słowa podziękowań kierują także w stronę Pań: Bożeny Pawłowskiej, Elżbiety Bojdy oraz Bożeny Pomykały. Bez ich zaangażowania i wsparcia rzeczowego nie można byłoby zorganizować poczęstunku w tak wspaniałej scenerii.

Wicedyrektor Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika DZIĘKUJE PIĘKNIE kierownikom sklepów "Reserved" z terenu: Legnicy, Lubina i Wrocławia. To dzięki ich uprzejmości szkoła wzbogaciła się w elementy scenograficzne, bez których spektakl nie byłby tak magiczny. Kartonowe dekoracje będą z pewnością wykorzystywane w przyszłości podczas licznych działań proekologicznych inicjowanych przez naszą szkołę uhonorowaną międzynarodowym ekologicznym certyfikatem "Zielonej Flagi".
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.