Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Młodzi sportowcy Zagłębia Miedziowego rywalizowali na chojnowskim basenie

Autor admin
Data utworzenia: 12 marzec 2013, 10:57 Wszystkich komentarzy: 0


Młodzi sportowcy Zagłębia Miedziowego rywalizowali na chojnowskim basenie

Ponad 200 uczniów szkół podstawowych z regionu, mnóstwo emocji, zaciekła rywalizacja, smak radości i gorycz porażki. Za nami pierwsze tak wielkie zawody pływackie na chojnowskim basenie – Mistrzostwa Podstrefy Legnickiej w Sztafetach Pływackich Szkół. Miłą niespodzianką organizatorów były również zawody indywidualne dla chłopców i dziewcząt, które dodatkowo rozgrzały wysoką już temperaturę zawodów.

Do Chojnowa przyjechały drużyny z Jawora, Rudnej, Głogowa, Legnicy, Lubina i Polkowic. Wszyscy stawili się na naszym basenie z jednym celem – odniesieniem zwycięstwa i możliwości udziału w kolejnych zmaganiach, tym razem na szczeblu wojewódzkim.


Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie Elżbieta Borysewicz –Witam znakomitych pływaków na pierwszych takiej rangi zawodach zorganizowanych na naszym obiekcie, witam wszystkich uczestników i opiekunów spoza Chojnowa. – Życzę powodzenia i zajęcia jak najlepszych miejsc! – po tych słowach pani dyrektor rozpoczęła się walka.


Wśród dziewcząt z czasem 2’14”24 najlepsza okazała się „siódemka” z Legnicy. Drugi był zespół Zespołu Szkół Sportowych z Lubina, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 10 z Głogowa.

3 sekundy zadecydowały natomiast o zwycięstwie Szkoły Podstawowej nr 3 z Polkowic wśród sztafet chłopców. Polkowicka drużyna wyprzedziła legnicką „siódemkę” oraz nasza „czwórkę”.


Wczorajsze zawody to nie tylko sukces młodych pływaków, to również powód do dumy dla Chojnowa. Jak wspomniała pani dyrektor SP 4, Mistrzostwa Podstrefy Legnickiej w Sztafetach Pływackich Szkół to pierwsza impreza takiej rangi w naszym mieście. – Jesteśmy dumni, że na naszym obiekcie mogliśmy gościć tylu wspaniałych młodych sportowców. Mamy nadzieję, że to dopiero początek poważnych zawodów na naszym basenie - powiedział nam kierownik basenu, Daniel Osadkowski.


Po głównych zawodach organizatorzy przygotowali małą niespodziankę dla wszystkich zawodników – zawody indywidualne dla chłopców i dziewczynek. Tym razem młodzi sportowcy zdani byli tylko na siebie i swoje umiejętności. Troje naszych zawodników znalazło się na podium – Paweł Zazulczak wśród roczników 2002 zajął pierwsze miejsce, Michał Janusz u rok młodszych chłopców również był pierwszy, Martyna Idkowiak była druga wśród koleżanek z rocznika 2002.


Gratulujemy młodym zawodnikom walecznej postawy na pływackich torach, zaś organizatorom przeprowadzonej imprezy. Jeśli chodzi o pływackie zawody w Chojnowie polecamy je w ciemno, to gwarancja dobrej zabawy i sportowej rywalizacji najwyższych lotów.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.