Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Champion Dolzamet już trenuje. Pierwszy ring w historii Chojnowa już jest!!!

Autor Maciek
Data utworzenia: 07 luty 2013, 14:46 Wszystkich komentarzy: 5


Champion Dolzamet już trenuje. Pierwszy ring w historii Chojnowa już jest!!!

W naszym mieście powstał nowy klub bokserski Champion Dolzamet. Trenerem został Arkadiusz Lewandowski, który obecnie prowadzi Champion Powiat Legnicki. Głównym sponsorem grupy sportowej jest firma Dolzamet, która postanowiła zainwestować w naszą młodzież. Prezesem mianowano Wiesława Kędzia, który przez wiele lat prowadził w Chojnowie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej. W krótkiej rozmowie z wiceprezesem klubu Grzegorzem Kasprzakiem dowiedzieliśmy się, kilku istotnych faktów dot. nowo powstałego klubu:

„ Pokażemy, że w Chojnowie można zrobić coś fajnego. Dolzamet żyje, rozwija się i funkcjonuje. Idziemy w kierunku sportu, chcemy dla dzieci zwłaszcza tych z gminy wiejskiej jak najlepiej. Udostępniliśmy halę, założyliśmy klub i będziemy dążyć do zapewnienia młodym adeptom boksu jak najlepszych warunków. Zależy nam jak najbardziej na przygotowaniu odpowiedniej bazy do treningów. Chcemy zorganizować jakoś czas dzieciom, starszym, oldboyom. W chwili obecnej przygotowaliśmy w pełni profesjonalny ring. W najbliższym czasie będziemy instalować wszelkiego rodzaju worki treningowe, małe i duże, gruszki, będzie boisko do koszykówki, badmintona. Planujemy również zakupić nowe kaski, rękawice i inny niezbędny sprzęt sportowy. Również na zewnątrz mamy spory plac na którym będzie swobodnie można trenować w cieplejsze dni”

W dalszej rozmowie dowiedzieliśmy się, że Champion Dolzamet planuje zorganizować gale bokserskie, które dostarczą nie lada wrażeń. Sam organizator bardzo ostrożnie podchodzi do tematu, gdyż przygotowanie takiej imprezy nie jest wcale takie proste. Najważniejsze jednak jest zapewnienie jakieś rozrywki dla najmłodszych zarówno z gminy wiejskiej jak i miasta. Na pierwszym treningu pojawił się Tyberiusz Kowalczyk, który bardzo wspiera młodych bokserów. Słynny strongman już nie pierwszy raz zjawił się w Chojnowie.

Już w marcu klub planuje wystartować w pierwszych oficjalnych zawodach. Mamy nadzieje na powtórzenie sukcesów bokserskich których autorem jest Arkadiusz Lewandowski.

O wszystkich kolejnych etapach powstawania nowego klubu będziemy informować na bieżąco.
Komentarze

Jednak w Chojnowie można! Brawo Panie Wiesławie! Dał się Pan poznać w przeszłości jako znaczący zawodnik tenisa stołowego, wzorowy działacz TKKF. Wierzę, że idąc za ciosem będzie Pan twórczym prezesem szkółki bokserskiej.Życzę powodzenia całemu sztabowi i zawodnikom.
zgłoś komentarz
kiedy można się zapisać ?
zgłoś komentarz
Witam wszystkich bardzo serdecznie naprawdę należą się slowa uznania dla tych Panów za nakład pracy który wkładają dla promocji sportu wśród młodzieży i nie tylko :)
Na pewno jest to duża promocja dla miasta ale przede wszystkim umożliwienie młodym zawodnikom realizacji spełnienia sportowych sukcesów!!
Panowie z "Champion Dolzamet" niech inni biorą z was przykład ja jestem z wami ;)

pozdrawiam Tyberiusz Kowalczyk "Tyberian"

zgłoś komentarz
Czy pierwszy ring?no nie!walki bokserskie w Naszym mieście z udziałem miejscowych bokserów odbywały się pod koniec lat 1950-tych i pocz.1960-tych,ring był w daw.Domu Kultury ob.MOSiR przy ul.St.Małachowskiego,Pozdrawiam-Jozef!
zgłoś komentarz
Jozef może i był wcześniej ring ale teraz go nie ma. Teraz jest ten nowy po tym starym co go już teraz nie ma a wcześniej był. Umarł król - niech żyje król !

Trzeba mieć pamięć o tym co było, to w końcu nasza historia.
trzeba też tworzyć nową historię a to jest jej początek. Liczymy na sukcesy i życzymy powodzenia.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.