Query error chojnow.pl - Konkurs dla chojnowian - Wszyscy jesteśmy reżyserami
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Konkurs dla chojnowian - Wszyscy jesteśmy reżyserami

Author: In Situ
Creation date: 09 August 2011, 14:09 All comments: 0


Konkurs dla chojnowian - Wszyscy jesteśmy reżyserami
Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ ogłasza konkurs "Wszyscy jesteśmy reżyserami". Konkurs skierowany jest do młodzieży żyjącej w regionie Dolnego Śląska. Tematem konkursu jest rewitalizacja własnego podwórka lub ulicy poprzez działania artystyczne - pokazanie jak za pomocą działań artystycznych (realizacja filmów, fotografii, instalacji, happeningów) młodzież może wpływać na estetykę i charakter otoczenia, w którym żyje. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 12 września 2011 r. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 25 września 2011 w ostatni dzień trwania interdyscyplinarnego festiwalu „Hommage a Kieślowski”, który zostanie zorganizowany w Kinoteatrze Zdrowie w Sokołowsku z okazji 15-lecia śmierci wybitnego reżysera Krzysztofa Kieślowskiego. Wśród gości festiwalu znaleźli się min.: Krystyna Janda, Hanna Krall, Agnieszka Holland, Artur Barciś, Sławomir Idziak, Marcel Łoziński, Krzysztof Piesiewicz, Krzysztof Preisner, Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski, Stanisław Zawiśliński i wielu innych. Przygotowując projekt, uczestnicy będą mogli telefonicznie i mailowo konsultować się z doświadczonymi animatorami z Fundacji In Situ. Będą oni służyć pomocą merytoryczną i podpowiedzą, jak stworzyć ciekawy i możliwy do zrealizowania projekt. Laureaci konkursu otrzymają dofinansowanie w wysokości 1500 zł, które w całości przeznaczone zostanie na realizację projektu w ciągu dwóch miesięcy od momentu rozstrzygnięcia konkursu.
Poprzez nasz konkurs chcemy udowodnić, że młodzi ludzie mogą być aktywnymi uczestnikami społeczności lokalnej, stać się reżyserami swojego otoczenia, a tym samym samodzielnie, poprzez własne twórcze pomysły, kształtować środowisko. Uczestnictwo w konkursie jest ponadto ciekawą propozycją pozwalającą zaktywizować młodzież w czasie wakacji, dzięki niej będą mogli zaprezentować oraz rozwinąć swoje umiejętności.
Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje na temat projektu znajdą Państwo na stronie www.wjr.insitu.pl w zakładce "konkurs".

Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.