Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Poświąteczna jazda psim zaprzęgiem!

Autor admin
Data utworzenia: 02 styczeń 2013, 10:27 Wszystkich komentarzy: 9


Poświąteczna jazda psim zaprzęgiem!

Pod koniec grudnia zeszłego roku w chojnowskim Parku Piastowskim odbył się pokazowy trening zaprzęgowy. Mimo braku śniegu zabawa była przednia i nie tylko spragnione ruchu psy ras północnych czerpały radość z tego wydarzenia.

Na miejscu w Chojnowie, poza lokalną ekipą Sfora Chojnów stawili się członkowie Sfory Wrocław, osoby z Lubina, Sławy oraz Złotoryi. Były więc dwa syberiany husky z naszego miasta, syberian husky, owczarek belgijski, nowofundland i mieszaniec Kora ze stolicy Dolnego Śląska, alaskan malamute gości z Lubina oraz Sławy oraz syberian husky prezesa TOZ-u ze Złotoryi. Jeśli chodzi o sprzęt - wózek trzykołowy, hulajnoga zaprzęgowa oraz rowery.


Poza wspaniałymi i „głodnymi” zabawy psami stosunkowo licznie przybyli gości mogli obserwować pokaz frisbee z wykonaniu owczarka belgijskiego.

Już dziś członkowie Sfory zapowiadają kolejny trening. Tym razem wszyscy złożymy zamówienie na dużą ilość białego puchu by możliwa była jazda na saniach po śniegu. Zapraszamy!




Komentarze

Fakt, na śniegu wygląda to lepiej ale i tak było super. Miejmy nadzieję, że jeszcze w styczniu spadnie śnieg a wtedy dopiero damy czadu;)
zgłoś komentarz
piekne macie te psy! jak spadnie snieg to na 100% bede bo domyslam sie ze wasze psiaki dopiero wtedy sa w niebie
zgłoś komentarz
Myślę, że pomysł i inicjatywa fajna zabrakło wam jednak organizacji. Z tego co widziałem to przyszło sporo ludzi z Chojnowa ale chyba nie do końca było wiadomo o co chodzi. W przyszłości pomyślcie o prowadzącym, który będzie komentował jak rasa startuje, skąd są psy i ich właściciele, może coś więcej o tym sporcie, prezentacja psów itp. Przydałby się jakiś ramowy plan imprezy. Ludzie czekali na przejazdy prywatne, które nie wiem czy się odbywały.
Macie zapał pomyślcie tylko nad konkretniejszą organizacją kolejnych pokazów. Powodzenia
zgłoś komentarz
Masz rację Paweł, że lepiej by było z prowadzącym. Jednak jestem jedynym "zaprzęgowcem" w Chojnowie który to organizował i sam do przemówień się nie za bardzo nadaję (trzeba mieć gadane). Profesjonalny konferansjer to spory koszt. Trening miał przede wszystkim na celu propagowanie tego sportu jak i znalezienie ludzi z naszego miasta do wspólnych treningów oraz stworzenia Chojnowskiego oddziału Sfory Wrocław (znalazł się jeden człowiek chętny, zawsze to coś).Przejechała się trójka dzieci ponieważ gdyby wszyscy chcieli, to by się psiska rozłożyły:) no i trochę niebezpiecznie było, na saniach byłoby lepiej. Dzięki za rady, spróbuję następnym razem coś skombinować. Pod warunkiem, że w styczniu będzie śnieg bo w lutym i marcu Sfora ma sporo imprez i nie da rady do nas przybyć
zgłoś komentarz
Amarok życzę powodzenia! Co do śniegu to mniemy nadzieję, że spadnie nie tylko dla uroków waszej imprezy ale i uroku zimy. Jeśli chodzi o prowadzącego to myślę, że jak puścisz hasło to ktoś się znajdzie do współpracy (może ktoś z urzędu miasta mógłby pomóc mamy przecież buro promocji i instytucje zajmujące się kulturą i sportem).
zgłoś komentarz
uwielbiam psy :) chetnie wzielabym udzial w takiej imprezie nawet jako prowadzaca :)
zgłoś komentarz
uwielbiam psy :) chetnie wzielabym udzial w takiej imprezie nawet jako prowadzaca :)
Więc zapraszam do współpracy i do naszego klubu, potrzebujemy tam ludzi nie tylko z psami zaprzęgowymi. Mamy w planach jeszcze wizyty np. w przedszkolach, szkołach itp. zajrzyj proszę tutaj https://www.facebook.com/KlubPsichZaprzegowSforaChojnow?ref=tn_tnmn
zgłoś komentarz
Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi informacje gdzie co i jak na facebooku na klub sfora Chojnów :) zrób co za twojego pupila niech się wylata
zgłoś komentarz
Nie chciałem zakładać kolejnego wątku więc piszę tutaj:
Zapraszam serdecznie na pierwszy "biwak zaprzęgowy" w naszej okolicy, w Białej (Hubertówka) 13 kwietnia o godz 12. Będzie można zobaczyć zaprzęg w akcji, podejść po treningu do maszerów, zadawać pytania dotyczące zaprzęgów, zrobić sobie fotkę z psem itp. Na wspólnym ognichu upiec kiełbasę przyniesioną ze sobą :) Ludzie chcący w przyszłości przygarnąć psa północy będą mogli dowiedzieć się m.in. o wszystkich wadach i zaletach posiadania takiego psa.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.