Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

„Gangsterzy.rp” – książki Doroty Struskiej do wygrania! KONKURS

Autor admin
Data utworzenia: 02 styczeń 2013, 12:37 Wszystkich komentarzy: 0


„Gangsterzy.rp” – książki Doroty Struskiej do wygrania! KONKURS

Tuż przed końcem 2012 r. na Portalu CHOJNOW.PL opublikowaliśmy wywiad z autorką książki „Gangsterzy.rp” Dorotą Struską. Jak wspomnieliśmy mamy dla naszych Czytelników trzy egzemplarze książki. Zapraszamy do udziału w konkursie!

Trzy egzemplarze książki „Gangsterzy.rp” Doroty Struskiej z autografem autorki czekają na naszych Czytelników. Aby zdobyć jeden z nich wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie i prawidłową odpowiedź wraz z danymi osobowymi (imię, nazwisko, nr telefonu) wysłać na nasz adres e-mail: konkursy@chojnow.pl. Konkurs trwa do końca niedzieli, 6 stycznia 2013 r., zaś losowanie zwycięzców i ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek, 7 stycznia. Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!

Pytanie konkursowe brzmi:

Podaj nazwę uczelni, na której wykłada Dorota StruskaKsiążka Gangsterzy.rp wpisuje się w nurt zarówno kryminału jak i powieści uniwersyteckiej. Opowiada o pewnej wyższej uczelni - Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Wszelakich, w mieście gdzieś w Polsce, nie pada nazwa miasta.

W obliczu zbliżających się wyborów na funkcję rektora, w szkole zostaje zamordowany profesor Pieliszek – jeden z faworytów. Akcja toczy się wokół poszukiwania zabójcy, którego za wszelką cenę jako pierwsza pragnie odkryć jedna z pracownic mgr Katarzyna Panna, w związku z czym prowadzi swoje prywatne śledztwo. Głównym podejrzanym jest najpierw Szczepan Ciężar dotychczasowy kanclerz szkoły- któremu bardzo zależy na tym, żeby wybrać kandydata, którego on wskaże. Potem podejrzenie pada na prorektor Gertrudę Wąsik, której również zleży na tym aby zostać przy władzy (bardzo chce zostać wybrana na drugą kadencję, która tak naprawdę będzie już jej czwartą kadencją) i prowadzi swoją prywatną, niezdarną grę.

W opozycji jest grupa uczciwych profesorów i doktorów, którzy chcą, aby rektor był wybrany zgodnie z prawem. Wiadomo, że kanclerz ma swojego kandydata, tylko nie ujawnia do końca, kto nim jest.

Narratorem opowieści jest naiwny i niedostosowany do życia Tomasz-doktor nauk humanistycznych po pięćdziesiątce, który po rozwodzie z żoną wrócił do rodzinnego domu do wisi, położonej pod miastem, w którym znajduje się szkoła. Zakochuje się w młodej dziewczynie, która do niego przychodzi-jest to córka jego kolegi z czasów szkolnych. Początkowo spotyka się z nią tylko dla seksu, potem jednak się w niej zakochuje.

Tomasz jest też kolegą kanclerza Ciężara i nie wie, po której stronie ma się opowiedzieć: władzy-która proponuje mu duże pieniądze, które są mu bardzo potrzebne, czy uczciwej opozycji, która ma swój alternatywny plan.

Na tle wydarzeń pokazane są w krzywym zwierciadle z bardzo dużym humorem prawdziwe mechanizmy sprawowania władzy polskim szkolnictwie: zależności, układy, intrygi, powielanie własnych prac, zarządzanie pieniędzmi itp. [za dorotastruska.pl]Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.