Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Uwaga na petardy! O włos od tragedii.

Autor podinsp. Sławomir Masojć
Data utworzenia: 21 grudzień 2012, 08:44 Wszystkich komentarzy: 1


Uwaga na petardy! O włos od tragedii.

Trzynastolatkowi z Rokitek z poparzeniami pierwszego i drugiego stopnia okolic karku udzielono pomocy medycznej po tym, jak jego rówieśnik rzucił w niego petardą. Petarda wpadła do kaptura kurtki chłopaka i tam eksplodowała. Po udzieleniu pomocy medycznej poszkodowany wrócił do domu.

Policjanci apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów dotyczących sprzedaży i używania środków pirotechnicznych. Zgodnie z przepisami osoba, która sprzedaje wyroby pirotechniczne wyłączone spod koncesjonowania może odpowiadać przed sądem za co grozi jej kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.
Dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców województwa dolnośląskiego na początku grudnia br. wojewoda wydał rozporządzenie w sprawie ograniczeń w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych, które obowiązuje do 10 lutego 2013 roku.
W tym okresie szczególną uwagę policjanci zwracają na osoby, które sprzedają fajerwerki nieletnim, ale również zwrócą uwagę na przestrzeganie innych przepisów zawartych w kodeksie karnym i kodeksie wykroczeń.

Apel kierowany jest głównie do rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży. Każdego roku odnotowywane są wypadki, w których młodzi ludzie odnoszą poważne obrażenia.Komentarze

W Chojnowie zauważyłam żadni sprzedawcy nie kontrolują wieku!! strach przed małolatami... z ich pomysłami!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.