Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

"Młodzi Tworzą Sztukę" po raz drugi

Autor admin
Data utworzenia: 20 grudzień 2012, 13:41 Wszystkich komentarzy: 0


"Młodzi Tworzą Sztukę" po raz drugi

Natura była tematem przewodnim spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznego w Chojnowie odbywających się w ramach programu „Młodzi Tworzą Sztukę”. Młodzież z miejscowych gimnazjów oraz Powiatowego Zespołu Szkół uczestniczyła w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Jadwigę Jędrzejczyk.

Prace wykonane przez uczestników warsztatów „Młodzi Tworzą Sztukę: Natura” zdobić będą ściany biblioteki do końca grudnia 2012 r. W tegorocznej, drugiej edycji programu udział wzięła młodzież z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności pod czujnym okiem chojnowskiej plastyczki – Jadwigi Jędrzejczyk.


Wczoraj, tj. 19 grudnia 2012 r. o godzinie 11.00 w murach biblioteki odbył się finisaż wystawy „Młodzi Tworzą Sztukę: Natura". Spotkanie podzielić można było na trzy etapy. Pierwszym z nich było wprowadzenie, podczas którego poznaliśmy kulisy spotkań, obejrzeliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Chojnowie oraz krótkie filmiki obrazujące poszczególne etapy projektu. Tych było kilka – począwszy od dyskusji, przez malowanie w plenerze, kończąc na wycieczce uczestników warsztatów do Muzeum Narodowego we Wrocławiu.


Kolejnym etap to prezentacja prac oraz wręczenie dyplomów uczestnikom warsztatów plastycznych „Młodzi Tworzą Sztukę: Natura”. Jadwiga Jędrzejczyk wspólnie z koordynatorką – Agnieszką Tworzydło podziękowały młodzieży za dobrą współpracę i piękne prace.


Na koniec wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez bibliotekę pełen dyskusji, niekoniecznie dotyczących projektu.waii

Główną inspiracją II edycji programu „Młodzi Tworzą Sztukę” była natura. Młodzież z chojnowskich szkół czerpała natchnienie z kolorów jesieni - pory roku, która daje nieograniczone możliwości twórcze.


Przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie warsztaty plastyczne podzielić można na kilka części. 9 października br. 17 uczestników by w pełni zrozumieć zasady tworzenia wartościowych prac plastycznych dyskutowało z panią Jadwigą Jędrzejczyk o kompozycji, kolorystyce i innych ważnych aspektach procesu twórczego. Kolejne tematy realizacji programu to „Pejzaż” oraz „Martwa Natura” realizowane akwarelą. Warto wyliczyć tutaj zajęcia przy Stawie Miejskim oraz na placu przy MOKSiR, gdzie uczniowie pracowali nad tematem „Technika rysunku patykiem i tuszem. Studium drzewa”.
7 listopada br. uczestnicy projektu wyjechali na wycieczkę do Muzeum Narodowego we Wrocławiu, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej „Natura w sztuce”. Podczas niej poznali sposoby przedstawienia pejzażu i martwej natury na przestrzeni wieków.


II edycję programu „Młodzi Tworzą Sztukę” należy uznać za udaną. Świadczą o tym anonimowe opinie uczestników projektu. Poniżej dwie z nich:

Warsztaty „Młodzi Tworzą Sztukę” były bardzo ciekawe, nauczyłem się na nich nowych technik rysowania przede wszystkim tuszem.

Biorę udział już w 2 edycji projektu i jestem bardzo zadowolony z efektów tych zajęć. Nauczyłem się wiele o kolorach i udoskonaliłem swoją umiejętność rysowania krajobrazu. Wycieczka z tego projektu również bardzo mi się podobała. Chciałbym w przyszłości dalej brać udział w projektach tego typu.

Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie gdzie do końca grudnia można oglądać prace wykonane podczas warsztatów. Młodym artystom gratulujemy umiejętności i życzymy samych sukcesów twórczych!
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.