Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Budżet przyjęty

Autor Powiat Legnicki
Data utworzenia: 18 grudzień 2012, 09:47 Wszystkich komentarzy: 0


 Budżet przyjęty

Głównym punktem obrad, podczas ostatniej w tym roku Sesji Rady Powiatu Legnickiego, było głosowanie nad przyjęciem uchwały budżetowej powiatu legnickiego na rok 2013. Sesję otworzyła Przewodnicząca Rady Powiatu Stanisława Pakos, prosząc radnych oraz przybyłych gości o powstanie i uczczenie minutą ciszy ofiary Stanu Wojennego, po czym przystąpiono do kolejnych punktów obrad.

Głosowanie nad najważniejszym punktem obrad, czyli przyszłorocznym budżetem, poprzedzone było złożeniem, przez Wicestarostę Lilię Walasek, sprawozdania z pracy Zarządu oraz głosowaniem uchwał w sprawie zmiany budżetu powiatu legnickiego na 2012 rok oraz uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Legnickiego.


Projekt uchwały budżetowej, pozytywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową oraz Komisje Statutowe Rady Powiatu omówiła Wicestarosta Lilia Walasek. Przedstawiła zebranym najważniejsze założenia związane z realizacja zadań zaplanowanych w przyszłorocznym budżecie. W wystąpieniu Wicestarosta podkreśliła, iż budżet na rok 2013 zapewni bezpieczeństwo finansów powiatu, a także pozwoli zrealizowań inwestycje, między innymi w Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu oraz zmodernizować infrastrukturę drogową. W głosowaniu Radni jednomyślnie przyjęli uchwałę w sprawie przyszłorocznego budżetu.


Dwudziesta trzecia Sesja Rady Powiatu Legnickiego była ostatnią w tym roku, dlatego też na koniec Przewodnicząca Rady Powiatu Legnickiego, Stanisława Pakos złożyła wszystkim zebranym: Radnym, zaproszonym gościom oraz pracownikom starostwa i jednostek podległych najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia oraz Nowego 2013 Roku.


Sesja była także okazją do poinformowania wszystkich na niej zabranych o wysokim, piątym miejscu, zdobytym przez powiat legnicki w klasyfikacji generalnej XIII Dolnośląskich Igrzyskach LZS i Mieszkańców Wsi. Poza Pucharem w dla naszego powiatu, Zrzeszenie LZS uhonorowały Przewodnicząca Rady Powiatu i jednocześnie Przewodniczącą Rady Powiatowej LZS w Legnicy statuetką za zaangażowanie i współpracę przy organizacji tegorocznych Igrzysk.

Galeria zdjęćKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.