Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum Arena

Doskonałe IV miejsce Młodzików w Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym

Autor Maciek
Data utworzenia: 06 grudzień 2012, 08:52 Wszystkich komentarzy: 0


Doskonałe IV miejsce Młodzików w Międzynarodowym Turnieju Mikołajkowym

XXVI Międzynarodowy Halowy Turniej Mikołajkowy za nami. W imprezie wzięło udział 240 uczestników reprezentujących 24 zespoły, w tym trzy ekipy zagraniczne: Apos Blansko, FC Goerlitz i Junak Drohobycz. Rywalizacja została podzielona na dwa dni, w sobotę rozegrano mecze fazy grupowej, w niedzielę ćwierćfinały, półfinały oraz finał. Całość odbywała się w Legnicy przy Zespole Szkół Integracyjnych. Turniej uroczyście rozpoczęli Tadeusz Krzakowski – Prezydent Miasta Legnicy, Maria Kajdan – Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz gość specjalny – Święty Mikołaj, który obdarował uczestników paczkami.

Pierwszego dnia rywalizacji ekipy piłkarskie podzielone zostały na 6 grup eliminacyjnych. Chojnowskiej grupie Młodzik przyszło zmierzyć się z drużynami Arkona Przemków, Ziemi Lubińskiej oraz Chrobrego Głogów. Chłopcy spisali się wyśmienicie osiągając następujące rezultaty:

Chojnowianka Chojnów – Arkon Przemków – 6:0

Chojnowianka Chojnów – Ziemia Lubińska – 9:0

Chojnowianka Chojnów – Chrobry Głogów – 0:1

Dwa spektakularne zwycięstwa oraz jedna porażka dały awans biało niebieskim do finałów. Warto dodać, że w ostatnim meczu Młodziki stracili bramkę dosłownie w ostatnich sekundach spotkania. Chłopcy spisali się bardzo dobrze i zasługiwali na duże brawa po pierwszym dniu zawodów.


Niedziela była ostatnim dniem turnieju. Młodzi adepci futbolu przyjechali na zawody w pełnym składzie. Niestety nasi reprezentanci przegrali w meczu o wejście do finału z ekipą Apos Blansko z Czech. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2 dla rywali. Podłamani tą porażką chojnowianie nie zmobilizowali się odpowiednio do meczu o trzecie miejsce, w którym ulegli Chrobremu Głogów 1:0. Finalnie biało niebiescy odnieśli znaczący sukces zajmując 4 miejsce w całym turnieju. Przypominamy, że w imprezie wzięło udział 24 zespoły.

Cieszy fakt, że najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentant Chojnowianki – Konrad Cichoń.


Kolejny raz biało niebiescy pokazali się z doskonałej strony na arenie międzynarodowej. W zeszłym roku w tej samej imprezie nasi chłopcy zajęli doskonałe 6 miejsce. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych zawodów z udziałem naszych Młodzików.

Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!!!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.