Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

I Dzień Wspólnot ERM Diecezji Legnickiej w Chojnowie.

Autor Ks. Jarosław Górecki
Data utworzenia: 04 grudzień 2012, 15:35 Wszystkich komentarzy: 0


I Dzień Wspólnot ERM Diecezji Legnickiej w Chojnowie.

W trwającym Roku Wiary, gdy zakończyliśmy świętowanie w parafialnych wspólnotach, podczas Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata, na zaproszenie Moderatora Diecezjalnego ERM-u ks. Jarosława Góreckiego, przyjechaliśmy do Chojnowa.

I Dzień Wspólnot ERM-u odbył się w sobotę 1 grudnia. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gości przez Ks. Moderatora. 15 wspólnot dziecięcych pod okiem swoich animatorów przybyło na godz. 11.00 do oddanego niedawno do użytku i odrestaurowanego Domu Schrama w centrum miasta. Następnie głos zabrali: Pan Burmistrz Jan Serkies oraz Ks. Dziekan Marek Osmulski, którzy ciepło przywitali prawie 140 osób przybyłych z różnych stron Diecezji Legnickiej. W dalszej części spotkania została zaprezentowana mała forma teatralna w spektaklu przygotowanym przez grupę dziecięcą z Chojnowa „Pchełki” wraz z opiekunką Panią Elwirą Kądziołka.


Po tym przedstawieniu, które zostało nagrodzone gromkimi brawami, uczestnicy podzieleni na grupy przeszli do Gimnazjum nr 1, aby w małych zespołach przygotować w formie graficznej obrazy do poszczególnych części Credo. Przez ponad godzinę dzieci przy pomocy swoich animatorów i opiekunów wykonywali na dużych brystolach piękne ilustracje.


W dalszej części spotkania była przerwa na zasłużony posiłek oraz przygotowanie się do Eucharystii. Tą część spotkania poprowadził Pan Bogdan Niemasik wraz ze scholą z Kamiennej Góry, która podczas tegorocznych Ogólnopolskich Dziecięcych Dni Wspólnoty w Krzeszowie zajęła się oprawą muzyczną. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli ubrani w żółte chusty ermowskie przez centrum miasta do kościoła św. App. Piotra i Pawła na Mszę Św. Eucharystii przewodniczył ks. Dziekan Marek Osmulski, który w czasie homilii zachęcał by młodzi eremici w swoich środowiskach stawali się „solą ziemi” oraz by dzięki cotygodniowym spotkaniom w parafialnych grupach rozwijali wiarę.


Po kazaniu nastąpiło uroczyste wyznanie wiary. Gdy cały Kościół się modlił, przedstawiciele z poszczególnych zespołów wnieśli posklejane w ustalonym porządku wykonane ilustracje z Credo. Kilkumetrowa praca wzbudziła entuzjazm wszystkich uczestników spotkania. Na zakończenie Mszy Świętej Ks. Dziekan poświęcił woreczki z solą dla każdej ermowskiej grupy, a ks. Jarosław Górecki podziękował wszystkim za przybycie, świadectwo wiary i doświadczenie diecezjalnej wspólnoty. Pięciogodzinne spotkanie dobiegło końca i wszyscy pełni wrażeń powrócili do swoich domów.


I Dzień Wspólnot ERM za nami. Teraz w Adwencie należy starannie przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia i z utęsknieniem wyczekiwać kolejnych takich spotkań. Oby nie za długo…


Ks. Jarosław Górecki
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.