Query error chojnow.pl - Złoty i brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików dla Champion Powiat Legnicki
Sign in Sign up

Złoty i brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików dla Champion Powiat Legnicki

Author: Maciek
Creation date: 04 December 2012, 08:34 All comments: 9

Finał I Mistrzostw Polski Młodzików został rozstrzygnięty w miniony weekend. Impreza im. Pawła Szyldy została rozegrana w Poznaniu w dniach 30.11-02.12.2012r. Rywalizacja między młodymi bokserami wyłoniła spośród 64 zawodników z 43 klubów zwycięzców w poszczególnych kategoriach wagowych.

Również podopieczni Arkadiusza Lewandowskiego mieli swój udział w tej imprezie. Dwóch wychowanków klubu Champion Powiat Legnicki: Kacper Harkawy oraz Norbert Woźniak wzięło udział w Mistrzostwach Polski Młodzików.

Chłopcy dzięki znakomitej postawie przeszli wcześniejsze eliminacje i awansowali do finałów. Tutaj stoczyli walki półfinałowe oraz finałowe. Kacper Harkawy znakomicie spisał się w swoim pojedynku i tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wagowej. Jego rywalem był Dawid Piekarski z Polonii Leszno. Nasz reprezentant startował w kategorii 41,5kg. Kacper zasługuje na wyróżnienie, gdyż pomimo przeziębienia zaprezentował się znakomicie. Był znacznie szybszy boksując precyzyjnie pokonał swojego przeciwnika. Drugim reprezentantem Champion Powiat Legnicki był Norbert Woźniak, który również wypadł bardzo dobrze. Wcześniejsze eliminacje dały mu możliwość zdobycia III miejsca Mistrzostw Polski i tym samym brązowego medalu.

Już w najbliższych dniach Kamil Mroczkowski wybiera się na bardzo duża galę bokserską do Krakowa. Impreza o nazwie „Złota Rękawica” jest bardzo prestiżowa i gości nie tylko bokserów krajowych ale także reprezentantów innych państw jak Rosja, Czechy. Cała gala odbywa się w dniach 06-08.12.2012 i jest promowana przez znanego chyba już wszystkim Mariusza Wacha. Na imprezie pojawi się prawdopodobnie Artur Szpilka.