Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

100 lat, 100 lat, niech żyje, żyje nam! Urodziny Misia Uszatka w Bibliotecznej Akademii Malucha!

Autor admin
Data utworzenia: 03 grudzień 2012, 14:17 Wszystkich komentarzy: 0


100 lat, 100 lat, niech żyje, żyje nam! Urodziny Misia Uszatka w Bibliotecznej Akademii Malucha!

Pajacyk Bimbambom: Uszatku, laleczki zapraszają ciebie na pyszny obiad.

Miś: Co tak ładnie pachnie?

PI... PI...

Laleczki: To pachnie kapusta brukselka.

PI... PI...

Laleczki: Co to? Co to?

Laleczka: A może nam się zdawało? Może nikt nie piszczał?

Laleczka: Co Ty robiłeś pod szafą?

Króliczek: Schowałem się tam, bo przestraszyłem się tego kudłatego niedźwiadka. Ale brukselka tak mi zapachniała, że nie mogłem wytrzymać…


Pajacyk i Laleczki: Zapraszamy do stołu Pluszowy Króliczku. Smacznego!

Pluszowy Królik: Bardzo dziękuję za zaproszenie, obiadek był bardzo dobry. Ale czy wiecie drodzy przyjaciele i wy kochane dzieci, że obchodziliśmy wielkie święto? Światowy Dzień Pluszowego Misia, które przypada 25 listopada. Właśnie tego dnia pluszowe misie – miękkie, miłe w dotyku, ulubieńcy wszystkich dzieci i dorosłych na całym świecie mają swoje święto. Bardzo nam miło, że możemy was gościć w Krainie Pluszowych Misiów, które pocieszają, dodają otuchy i są najwspanialszą przytulanką przy zasypianiu.

Pajacyk Bimbambom: Zapraszamy wszystkich na urodziny Misia Uszatka, który jest najbardziej znanym misiem w Polsce. Odśpiewamy naszemu kochanemu misiowi 100 lat!


Tymi słowami rozpoczęło się spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie z najmłodszymi Czytelnikami podczas Bibliotecznej Akademii Malucha. Był to dopiero początek atrakcji, jakie na to popołudnie przygotowały panie bibliotekarki, które tym razem wcieliły się w postacie Pajacyka Bimbamboma, Króliczka oraz Laleczek.


Środa była szczególnym świętem – tego dnia wszyscy w bibliotece świętowali urodziny Misia Uszatka. Jeśli urodziny to oczywiście życzenia oraz tort! Po odśpiewaniu Misiowi 100 lat na stole pojawił się wielki, przepyszny tort, który ze smakiem zjadły wszystkie dzieci!


Nie obeszło się bez prezentów. Dzieci specjalnie dla misia dekorowały swoje pluszaki wstążeczkami oraz wykonały pamiątkowe laurki. Czekało na nich również trudne zadanie – z pociętych papierowych części musiały ułożyć, a następnie skleić w całość uśmiechniętego misia.


Biblioteczna Akademia Malucha to również wspaniała zabawa. Dzieci bawiły się przy muzyce – tańczyły przy misiowych hitach, bawiły z kolorową chustą i chętnie pozowały do zdjęć, koniecznie z ulubionym misiem.


Środowe spotkanie klasycznie zakończyło się huśtaniem w kolorowej chuście, w której poza dziećmi znalazło się również miejsce dla misiów. Na pożegnanie panie bibliotekarki podarowały dzieciom misiowe słodkości na drogę do domu.

Do zobaczenia za miesiąc na kolejnym spotkaniu z cyklu Bibliotecznej Akademii Malucha!Więcej zdjęć: Biblioteczna Akademia MaluchaKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.