Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Uliczna sonda - co chojnowianie sądzą o rewitalizacji rynku? (VIDEO)

Autor admin
Data utworzenia: 20 listopad 2012, 11:11 Wszystkich komentarzy: 18


Uliczna sonda - co chojnowianie sądzą o rewitalizacji rynku? (VIDEO)

Piękna figura tkacza, niefunkcjonalna kostka, przemyślany projekt, mało ławek, zachwycająca fontanna, za mało zieleni – te i inne głosy daje się słyszeć na temat rewitalizacji chojnowskiego rynku. Poglądy mieszkańców miasta na ten temat są przeróżne. W celu zbadania opinii publicznej wybraliśmy się z kamerą do centrum Chojnowa i zapytaliśmy przypadkowo spotkane osoby co sądzą o rewitalizacji rynku.

Pod koniec października w towarzystwie kamery wybraliśmy się do centrum Chojnowa, aby przeprowadzić sondę uliczną i zapytać przypadkowo spotkanych mieszkańców miasta o rewitalizację rynku. Zapytaliśmy m.in. o to, co sądzą – ogólnie – na temat prac remontowych, o ulubione miejsce oraz poprosiliśmy o porównanie „starego” rynku z „nowym”.

Oko kamery w wielu przypadkach działało jak płachta na byka. Nie każdy z wypowiadających się przechodniów udzielił nam zgody na wykorzystanie swojego wizerunku na potrzeby video-sondy. Warto zaznaczyć, że były to głównie głosy na „nie”.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z zarejestrowanym materiałem video.
Komentarze

Pusty plac, idealny na msze i procesje. Brak zieleni, brak klimatu - jak dla mnie - szału nie ma, a kasa poszła konkretna...
zgłoś komentarz
NO jak to w życiu Homo Sapiens i nie dogodzisz każdemu, hmmm dziwi mnie redakcja? po co pisać, że wiele osób powiedziało nie ale ich nie pokazaliśmy bo się nie zgodzili? czyli ta informacja ma rzucić jakiś cień na rynek? że jednak więcej osób jest przeciw? Czy po prostu sam portal jest negatywnie nastawiony? Wiele osób wyraziło swoją opinie i nie widziałem by więcej było głosów przeciw, każdy ma swoje uwagi ale to całkowicie zrozumiałe
zgłoś komentarz
Jestem na nie, ale też nie chciałabym upubliczniać swojego wizerunku, bo po co. Nie każdy jest fotogeniczny:). To taki żart. Jest czysto, jak ktoś słusznie zauważył, to raczej obowiązek służb, ale czy ładniej to już kwestia gustu. Dla mnie to pustynia z malutką oazą zieleni i malutkim brodzikiem. Każdy ma prawo do własnego osądu. Są ludzie odważni i mniej odważni, ale nie znaczy, że muszą dać się sfilmować i na dodatek w tak małym miasteczku prawie wsi, gdzie każdy się zna.....
zgłoś komentarz
Mnie najbardziej wkurza motyw "debili" narodu, dzieci wojny, wrzucające barwniki do wody itp, przecież my płacimy za takie wybryki, filozofia dzieciaczków ulicy jest najbardziej denerwującą rzeczą na świecie coś jest nowe trzeba to zniszczyć, tak samo dworzec, stara się miasto to trzymać w porządku, ale sam się im nie dziwię że za którymś razem jak po świeżym malowaniu znowu widzą napis "ch&#" albo inny tego typu potworek to się żyć odechciewa ! Apel reagujmy ! wiem, że jest ciężko bo jednak debili jest więcej ale kurde spalić i wytępić!
zgłoś komentarz
inka i dlatego takie miasteczka mają mentalność wiosek,bo każdy tylko jest odważny za plecami,a jak przyjdzie coś publicznie powiedzieć lub zrobić,to wtedy nie ma odważnych,a za wyrażenie swojego zdania teraz nie prześladują,więc czego sie obawiać?
zgłoś komentarz
Masz rację Rafał, zgadzam się z Tobą. Nic nie zmieni, ze mieszkamy w większej wiosce, gdzie wszyscy się znają. Od dużo osób słyszałam negatywne opinie o wyglądzie rynku, że mało zieleni, ze za dużo wolnego miejsca, że na procesje itp., ale to było sam na sam, a w większej grupie wypowiedzi z negatywnych stawały się zachowawcze, albo mi to obojętnie, nie jest źle. Nie wiem czego się boją ludzie. To jest właśnie ta małomiasteczkowość. W większych miastach tego nie ma i to w każdej dziedzinie.
zgłoś komentarz
i dlatego szacun dla tych,co zgodzili sie do kamery powiedzieć słowa krytyki,choć jak widać,tych było mało.Ale ci co byli ogólnie na tak,też mieli zastrzeżenia
zgłoś komentarz
sam pewnie tez bym sie nie zdecydowal wypowiedziec bo i tak pewnie bym sie w kadrze nie zmiescil.ogromny szacunek dla tych co negatywnie sie wypowiedzieli bo nie ma opcji by rynek nasz komus podobal sie w pelni.dobrze ktos tam powiedzial ze boisko.szkoda ze nikt nie zdecydowal sie powiedziec ze pod procesje.ale rozumiem miasto zbyt male i podpasc wladzom nie jest trudno a nigdy nie wiadomo kogo prosic o pomoc bedzie trzeba kiedys
zgłoś komentarz
El_Nino niestety masz rację "nie wiadomo kogo prosic o pomoc bedzie trzeba kiedys ", w każdym razie wielki szacunek dla wszystkich, którzy odważyli się wystąpić w materiale, jak również dla "Pani Redaktor", która odwaliła kawał naprawdę dobrej roboty.
Myślę, że właśnie takich materiałów z życia wziętych jak najbardziej nam trzeba e mieścienie, pozdr
zgłoś komentarz
Po co nam taki rynek w mieście bez perspektyw. Pieniądze powinny być wydawane na inwestycje, rozwój, nowe miejsca pracy a takie "coś" co powstało nie służy niczemu. No może na organizację dni Chojnowa czy na procesję, mszę polową dla kleru.
Mamy znakomite położenie naszego miasta, blisko i autostrada i granice z innymi krajami. Można zainwestować i przyciągać przedsiębiorców. Ale u nas woli się wydawać na naukę religii w szkole i inne pierdoły. Wolę brzydki rynek i perspektywy w tym mieście niż "podobający się" i teraz pewnie trzeba go spłacać przez długie lata. Teraz znów będzie stara śpiewka nie mogę nic zrobić np. Dni Chojnowa, bo nie ma pieniędzy. Takie robienie PR przez naszego obiecanka to nie tędy droga.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.